Červenec 2017

Kuzu no Honkai (Recenze)

9. července 2017 v 22:06 | Suki-chan
Anglický název: Scum's Wish
Rok vydání: 2017
Počet epizod: 12×25 min
Žánr: Drama, Romantika, Shoujo Ai, Školní život

Hanabi Yasuraoka je od dětství zamilovaná do svého souseda Narumiho Kanaie, který ji vždy pomohl překonat těžkosti jejího života. Proto je velmi šťastná, když se dozví, že bude jejím učitelem na střední škole. Zde však přichází tvrdá realita - on ji opravdu bere pouze jako sousedku a nyní jako žákyni. Narumi se navíc se zamiluje do učitelky zpěvu, Akane Minagawi. A do té je zamilován i jeden z jejích žáků, Mugi Awaya, který i přesto, že ví, jaká Akane je, stále po ní touží. Hanabi a Mugi se jednoho dne setkají a oba hned vědí, jak to s nimi je. Rozhodnou se proto uzavřít jistý druh smlouvy, který oběma dovoluje dělat to, co by rádi dělali se svými vyvolenými...


Dejme tomu, že jsem ve stádiu, kdy mě už většina anime seriálů příliš nezaujme a tak si velmi opatrně vybírám, co v nejbližší době shlédnu. Vlastně ani nevím, jak jsem narazila na Kuzu no Honkai, ale uchvátilo mě to na první pohled a seriál jsem měla opravdu rychle za sebou.
Zápletka je poměrně jednoduchá, ale vzhledem k tomu, že jde celou dobu o mezilidské vztahy, které jsou patřičnou dávkou okořeněny sexuálním životem, vzniká z toho zajímavý koktejl emocí a zvratů.
Co se postav týče, jak už název napovídá, snad pouze jedna až dvě postavy, mají po celou dobu čistý štít. Všechny jsou trochu pokřivené, mají vlastní sny a plány, které si chtějí naplnit a jsou schopné kvůli tomu šáhnout až na dno své či někoho jiného. Je to tedy poměrně depresivní a pravda, příliš vtipů zde nenajdete.
Pokud jste trochu úchyláci, chcete se emociálně sedřít a nebo hledáte poněkud zvláštní romantický kousek, je to pro vás. Pokud jste jemné duše, které mají rády happy endy - kašlete na to.

Hudba: Opening s názvem Uso no Hibana od 96neko bylo požehnání, protože zmíněnou zpěvkačku opravdu zbožňuji a zatím jsem se nesetkala s její písničkou, která by zazněla v anime. Ending už pro mě tak moc úspěšný nebyl, ale stále jsem ho mohla poslouchat. Jeho název je Heikousen a nazpívala ho Sayuri. Za další zmíňku snad stojí pouze skladba The Deal, která je určitým způsobem smutná a romantická zároveň.
Grafika: Velmi pěkná, ale ničím jedinečná.