Listopad 2016

Imawa no Kuni no Alice (Recenze)

11. listopadu 2016 v 23:32 | Suki-chan

Anglický název: Alice in Borderland
Rok vydání: 2014
Počet epizod: 3×25 min
Žánr: Akční, Thriller, Tragédie

"Někde v mém srdci, jsem si strašně přál, aby se něco takového stalo..."

Arisu a jeho dva kamarádi více debatují nad tím, kde by chtěli být a co by rádi dělali, než aby se to snažili nějak uskutečnit. Jednou se však za záhodných okolností ocitnou na neznámém místě, kde nejsou žádná pravidla, ani lidé, co by jim mohli něco nařizovat a proto ze začátku přichází nadšení. Ještě ten večer však velmi rychle vystřízliví, když se náhodou zapletou do hry o život. Do hry, která jejich pobyt zde prodlouží nebo je připraví o život.

Můj názor:
OVA je na motiv mangy se kterou jsem neměla co dočiní a upřímně řečeno, po dokoukání bych si ji ani přečíst nechtěla. Dějem to je zajímavé, nervy drásající, ale nic nového se nedozvídáme. Píseň Nextage, která sloužila jako opening a byla nazpívána i☆Ris, mě příliš neuchvátila. Konec byl (ne)očekávaný, ale nebudu spoilerovat.

Download - NeoExorcist (nutná registrace)

Hybrid Child (Recenze)

11. listopadu 2016 v 22:43 | Suki-chan

Anglický název: Hybrid Child
Rok vydání: 2014
Počet epizod: 4×25 min
Žánr: Drama, Romantika, Shounen Ai

"V jistém smyslu se podobají zrcadlům. Ani stroje ani panenky. Láskou, kterou obdrží od svých majitelů, rostou."

Hybridní dítě je geniální výtvor, ani člověk ani stroj, který roste s láskou a zkušenosti od svého majitele. První příběh sleduje mladého Kotaroua, který zjistí, že má brzy přijít o svého společníka a rozhodne se jednat. Druhý vypráví o hybridním dítěti Yuzuovi, který i přes péči svého majitele stále neroste. A třetí se zaměřuje na vynálezce hybridního dítěte a důvod, proč je začal vyrábět.

Můj názor:
Jedno z oblíbených shounen ai se zajímavým nápadem mi muselo přeci jen přijít pod ruce. A opravdu bylo co sledovat - jak pěkné mládence, tak i okolí a dějovou linku. Ocenila jsem, že děj všech tří příběhů má společného víc, než se na první pohled zdá a některé události se odrážejí v jiném příběhu. Ending od mojí oblíbené Annabel s názvem syncretism už byl jenom třešničkou na dortu.

Online/Download - Hakuhódžó no Senši