Říjen 2016

Orange (Recenze)

15. října 2016 v 20:31 | Suki-chan
Anglický název: Orange
Rok vydání: 2016
Počet epizod: 13×25 min
Žánr: Drama, Romantika, Tragédie

Naho v den začátku školy nachází dopis, který píše její o deset let starší já z budoucnosti. Téměř celý dopis je o novém studentovi, který se jmenuje Kakeru Naruse a právě dnes k nim přestupuje do třídy. V dopisu jsou podrobně rozepsány určité dny, kdy se stalo něco, čeho budoucí Naho lituje a chce po té současné, aby tyto události změnila. Bohužel, už první den v dopisu je klíčový a ona se díky neuposlechnutí rad dostává do situace, kdy na ní závisí lidský život...

Můj názor:
Seriál mi byl doporučen s tím, že je to velká emocionální houpačka s dobrým příběhem. No... seriálu neberu zajímavou myšlenku a i pár velmi dobrých postřehů (Spoiler - Některé události v dopisu nenastaly, protože se věci, které k nim vedly, změnily. To, že nemohou změnit svojí minulost, protože by vznikl paradox a maximálně to mohou zkusit přes jinou dimenzi... - Spoiler) a ke konci je i dobře vysvětlený vztah Kakerua (hloupé skloňování) se svojí matkou či jak dopisy vůbec poslaly.
Ovšem pak tu byla přesně ta "emocionální hopačka", kterou jsem zřejmě tak moc neprožívala. Upřímně, každý díl byl vytvořen tak dramaticky a někdy to postavy snad téměř přeháněly (Spoiler - Přemýšlení nad sebevraždou u okna a následná velká uplakaná scéna, nevím, jaký to byl díl - Spoiler), že jsem jenom koukala a říkala si, jestli nemám náhodou brečet taky. Bylo však pár dílů, u kterých se dalo brečet náramně.
Co se postav týče bylo všechny v pohodě. Pouze Hagita Saku měl tak žalostně málo místa, ačkoliv právě scény s ním a nejlépe ještě s Murasakou Azusou byly ty nejlepší (Spoiler - Pokud tedy nepočítám scény o krátkých sukních, ta byla totiž opravdu boží - Spoiler). O emocionálním vypětí postav jsem již psala, takže všechny postavy uvidíme brečet. Mezi postavami je pár velmi zajímavých vztahů, které však tentokrát do závorek dávat nebudu, koukněte se na to sami
Sečteno a podtrženo, je to něco jiného, zajímavého, ale trochu přehnaného, co vás má pěkně potrápit. Konec má však takový smutný happy end, smutný proto, protože tím jedna postava příjde o svou budoucnost.
A pro ty, kteří si chtějí vztahy mezi postavami ještě trochu vyjasnit, přijde i film o jejich společné budoucnosti

Hudba: Nebylo mi to hudebně vůbec sympatické, zkrátka a dobře, písničky se mi vůbec nelíbily. Opening s názvem Hikari no Haken nazpívaný Yu Takahashi mi byl trnem v oku již od začátku, neuvěřitelně mě iritoval ten strašný hlas. Ending na tom nebyl o nic lépe, ale pořád se to dalo poslouchat víc než opening. Jeho název je Mirai a nazpívala ho skupina Kobukuro.
Grafika: Pokud se vám líbilo grafické zpracování Ao Haru Ride, toto se vám jistě bude líbit také. Opening byl graficky děsivě klišodní, protože polovinu z něho postavy běží.

FB Stránky

8. října 2016 v 14:58 | Suki-chan
Tak trochu postuji na všechn stránkách - píšu na blog, přidávám příspěvky na FB, ale i překládám písničky na Youtube.
Chci se vám tedy pochlubit i jedním z mých FB příspěvků:


Byla bych ráda za více odběrů i více sledovanosti na youtube i FB, ale přikazovat vám přeci nic nemůžu...Koukej hodit lajk!!

Ups...

Yoru no Kuni od Annabel

2. října 2016 v 22:52 | Suki-chan
A opět další písnička
Doufám, že se bude líbit, za každý like, komentář či odběr jsem vážně moc rádaGangsta. (Online//Download)

1. října 2016 v 9:08 | Suki-chan

Online

Shirai.cz (nutná registrace)

Download


Gangsta. (Recenze)

1. října 2016 v 1:03 | Suki-chan
Anglický název: Gangsta.
Rok vydání: 2015
Počet epizod: 12×24 min
Žánr: Akční, Komedie

Alex Benedetto je jedna z mnoha dívek, která pracuje jako prostitutka ve městě Ergastulum. Věčně zapírající samu sebe, znásilňována pro pár drobných, které nakonec stejně odevzdá svému nadřízenému. Pokud svou práci neodvádí dobře a tím pádem má nízké výdělky, dostane ještě pár ran navíc.
Nicholas a Worick jsou obchodní partneři, kteří berou každou práci, která se jim naskytne. Nemají problém opravovat budovy, dělat špinavou práci za policisty či se porvat s nově vzniklým gangem za peníze vedoucího mafiána. Když však popraví celou skupinu mužů, v jejichž čele byl Alexin nadřízený, vše se pro ni mění. A ona je tak zatažena do světa dvou obchodních partnerů, kteří skrývají více, než se na první pohled může zdát...


Už od začátku mi nebylo úplně jasné, z jakého důvodu jsem si to pustila - Moment, už vím, viděla jsem v jednom AMV sexy chlapa se zbraní - ano, hrozný důvod. Nicméně dějově to mělo trochu daleko od mojí představy, možná proto, protože jsem si ani nenašla o čem to je.
Postavy mi zas tak sympatické nebyly a měla jsem v nich trochu zmatek, děj byl tak zvláštně naladěný, celkově jsem se na to dívala hlavně proto, abych to dokoukala... I přesto však můžu říct, že to nebylo zlé. Poprvé jsem viděla hlavní postavu, co užívá znakovou řeč a silný není proto, protože by byl nějak extremně schopný. Záběry z minulosti byly také super, o (pro mě) zajímavých postavách se toho moc nedozvíme. Ke konci to začíná být zajímavější, nicméně pokračování zřejmě nikdy nebude, protože společnost zkrachovala.

Hudba: Opravdu velmi dobrá. Opening s názvem Renegade od Stereo Dive Foundation je zvláštní svým zpracováním a tak se nemusí líbit každému. Nicméně ending jsem si opravdu zamilovala. Píseň se jmenuje Yoru no Kuni a pochází od Annabel. Co se kulisových songů týče, je opravdu z čeho vybírat. Sword and Bullet, A/0, Twilights, Intimidation či Rainv, jsou písně, které, když si pustíte, přivodí spoustu vzpomínek na tento seriál, jak kladných, tak záporných. Nemohu se však ještě nezmínit o písni, kterou předvedla Alex v klubu. Její název je With You a nazpívána je Mamiko Noto. Názor na ní mám rozpoluplný, není zlá, ale ani taková, abych ji zbožňovala.
Grafika: Dobrá, i přesto, že jeden z hlavních hrdinů nevypadá příliš hezky - ale slintat se z něj stále dá. Ženské postavy ovšem také příliš krásy nepobraly, Alex se mi opravdu nelíbila (pouze během večera v baru, kdy ještě zazpívala).