Září 2016

Gangsta. (Obrázky)

28. září 2016 v 9:49 | Suki-chan


Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei - The Animation (Recenze, Online)

11. září 2016 v 16:04 | Suki-chan

Anglický název: Danganronpa: The Animation
Rok vydání: 2013
Počet epizod: 13×25 min
Žánr: Akční, drama, mysteriózní

Soukromá škola Vrchol Naděje je státem uznáváná škola, která funguje na principu privilegia - dává dohromady ty nejlepší studenty z nejrůznějších oborů. Naegi Makota byl na tuto školu vybrán v loterii a jako jediný je tak mezi všemi normálním studentem, vybraný pouze na základě náhody.
Při vstupu do školy se mu však něco stane a probudíte se v opuštěné třídě. Když se pak setká s dalšími supr dupr čtrnácti spolužáky, objeví se i Monokuna - plyšový medvídek, který je však ředitelem této školy. Ten jim oznámí, že v této škole zůstanou do konce svých životů, pokud tedy jeden z nich nespáchá vraždu - pokud nebude jeho identita odhalena, může odejít, nicméně všichni ostatní zemřou. V opačném případě, zemře pouze on a ostatní musí ve hře pokračovat... A když hrdinové zjistí, že ze školy vážně není úniku, začíná hra o přežití...

Můj názor:
Četla jsem pár recenzí, které nevyzněly třeba příliš kladně, ale nakonec anime ohodnotili docela vysokým výsledkem. A ono to tak jednoduše je. Ačkoliv nám anime nabídne slabou hudbu, zvláštní grafiku a děj není nijak zvlášť propracovaný ani dokončený, jednoduše je to jako hra, má to něco do sebe. Velmi mě bavilo sledovat vyšetřování, jednotlivé vztahy mezi všemi spolužáky a zároveň objevování celého děje za tím vším.
Nehodnotila bych anime špatně, možná jsem příliš jednoduchá (což si vlastně ani nemyslím, protože kritizuji dost), nebo tím, jak velký fanoušek nadpřirozena a záhad jsem, nebo snad tím, že to vážně není zlé. Co si vyberete je vlastně na vás, za pokus to stojí

Hudba: S hudbou to není nijak slavné. Opening s názvem Never Say Never od TKDzZb s rapem od Jas Mace, Tribeca a Marchitect je odpovídající. Ending se jmenoval Zetsubousei: Hero Chiryouyaku a pochází od Suzumu s Soraru.
Grafika: Zajímavá, nemusí vyhovat každému, ale neměla jsem si s ní problém. Zvykat jsem si spíš musela na růžovou krev.Online - Shirai (nutná registrace)