Srpen 2016

Gangsta. ED

29. srpna 2016 v 23:41 | Suki-chan
Právě jsem dokoukala a po hudební stránce boží seriál, bohužel děj skončil v tom nejlepším, údajně kvůli tomu, že anime doběhlo mangu. Seriál navíc zřejmě nikdy nebude mít pokračování...


Koutetsujou no Kabaneri (Recenze)

29. srpna 2016 v 18:13 | Suki-chan
Anglický název: Kabaneri of the Iron Fortress
Rok vydání: 2016
Počet epizod: 12×25 min
Žánr: Akční, Drama, Postapokalyptické, Tragédie

Svět je podnadvládou nemrtvých, kteří se zjevili odnikud. Je možné je zabít pouze useknutím hlavy či propíchnutím srdce, které je však obalené vrstvou železa. Koho pokoušou, stane se z něj také nemrtvý. V tomto téměř zničeném světě se vytvořilo pár měst, ale lépe řečeno stanic, které jsou závislé na vlacích, protože právě vlaky dováží veškeré zásoby.
V jedné ze stanic žije i Ikoma, který pracuje na zbrani, která by dokazala na jednu ránu prorazit srdce jejich nepřátel. Když už je jeho sen splněný a vyzkouší ho na skutečném objektu, po chvilce štěstí, přichází šok v podobě pokousané ruky...

Můj názor:
Nové anime, které bohužel (bohudík) trpí na stejného autora. Attack on Titan byl poměrně velký hit, který jsem příliš neoceňovala, takže jsem se podívala vlastně na odlehčenou verzi v tom smyslu, že má jednoduše méně epizod.
Docela mě to bavilo. Ačkoliv mi to přišlo jako opravdu velká vykrádačka (Spoiler - Mumei, stejně jako Casca z Berserka, dostala taky pouze šanci a zbraň, aby se ubránila. Když přijde Ikoma o ruku, až neuveřitelně to připomíná scénu v Guilty Crown, kde se toto stane Shuovi - Spoiler).
Kvůli nižšímu počtu postav než v Attack on Titan, je zde také menší počet úmrtí, tudíž si můžete najít svojí oblíbenou postavu. Zde mi ale žádná postava nebyla vyloženě sympatická. Všechny měly nějaké mouchy.
Co se konce týče, bylo to slabé. Nebylo to epické, nebylo to velkolepé, nebylo to ani super. Seriál nasadí poměrně vysoké měřítko a konec to naprosto zkazí.

Hudba: Je jedno velký "SUPER". Opening se stejným názvem jako má samo anime, takže Kabaneri of the Iron Fortress od EGOIST, ending Ninelie od Aimer a chelly z EGOIST i kulisové písně mají něco do sebe. Z těch kulisových asi nejvíc zabodovalo WarCry od mpi (ten, kdo nazpíval The Reluctant Heroes), Through My Blood opět od Aimer, KABANERIOFTHEIRONFORTRESS od Eliany a ještě nesmím zapomenout na Grenzlinie, kterou velmi pěkným hlasem nazpívala Cyua.
Grafika: Zvláštní, což ale vůbec neznamená, že byla špatná. Jiný typ tváří, pěkné stínování a zvolené barvy. Vše to působí trochu starším dojmem.

Hellsing (Recenze)

21. srpna 2016 v 23:37 | Suki-chan
Anglický název: Hellsing
Rok vydání: 2001
Počet epizod: 13×23 min
Žánr: Akční, Drama, Horor

Když ve vesničce Cheders začnou mizet lidé a je jasné, že viníkem je nově přidělený pastor, který však zatím dosavadní pokusy o jeho zatknutí překazil, je na místo poslán Arucard z organizace Hellsing. Ve vesnice je však současně i zbytek jednotky D-11, ve které se nachází i Viktorie Ceras. Ta je ale napadena několika svými kolegy poté, co jsou pokousáni nebo zabiti. Jedinou její šancí je útěk a když se dostane až ke kostelu, setká se zde s pastorem - upírem. Arucard ho však také objeví a ačkoliv ho v mžiku porazí, stojí to Viktorii její lidský život...
Viktorie se tak také přidá, ale už jako upír, k organizaci Hellsing, která se zabývá likvidováním všech nemrtvých a v jejím čele stojí potomek rodu Hellsingů, Integra. Brzy však přichází nový problém - biomechanické čipy, které dokáží z lidí udělat krvelačná monstra. Kdo čipy vyrábí? A zvládne se Viktorie vypořádat s novým životem?

Můj názor:
Poměrně staré anime, které však patří mezi klasiku a nevidět ho, by byl skoro hřích.
Dějem je anime takové sporné. Nacházelo se zde pár velmi nudných, zvláštních, nelichotivých a nevysvětlených věcí, což mě vedlo k tomu, že jsem viděla jeden díl za den a stačilo mi to. Konec je také takový nedoladěný, protože se vlastně skoro nic nedozvíme, je to vystavené na systému "fanoušci mangy dostali dárek v podobě pár dílů anime". Tudíž, pokud vás chytí seriál, můžete si přečíst mangu.
Co se postav týče, bylo to bídné, žádná mi úplně nevyhovovala. Arucard byl příliš málo, nebylo řečeno, proč jim slouží a ani jeho city k Integře či Viktorii. Viktorie byla taková postava... No, kdyby to nebyla hlavní postava, prostě ji úplně vyškrtávám, na druhou stranu, mohlo to být horší. Walter a Integra byly asi nejlepší postavy.
Celkově mi to přišlo takové trošičku slabší, ačkoliv se seriálu nedá upřít určitá snaha ukázat to, že být upír prostě není super cool - vyjímkou je samozřejmě Arucard.

Hudba: Velmi super výběr, ovšem všechny písně jsou opět v angličtině - holt starší generace. Opening s názvem Logos naki World nazpíval Yasushi Ishii. Píseň je chytlavá a neměla by chybět v playlistu anime milovníka. Ending se jmenuje Shine a pochází od skupiny Mr. Big, která je známá především písní To Be With You.
Grafika: Starší, tudíž poměrně vysoké postavy, občas až s přehnaně dlouhými končetinami. Jinak slušná, ghůlové, upíři i souboje adekvátní k roku výroby..

Gekkan Shoujo Nozaki-kun (Download)

18. srpna 2016 v 1:04 | Suki-chan

Episoda 1 ......... Download
Episoda 2 ......... Download
Episoda 3 ......... Download
Episoda 4 ......... Download
Episoda 5 ......... Download
Episoda 6 ......... Download
Episoda 7 ......... Download
Episoda 8 ......... Download
Episoda 9 ......... Download
Episoda 10 ......... Download
Episoda 11 ......... Download
Episoda 12 ......... Download

Youtube účet - Anketa

17. srpna 2016 v 23:50 | Suki-chan
Tak to samozřejmě musím hodit i sem - další video na mém youtube účtě


Zaroveň se však chci i zeptat, zda-li má podle vás opravdu cenu přidávat písně s překladem na youtube, jestli to vůbec někdo oceňuje... A pokud ano, jestli je výběr hudby dobrý, popřípadě jaká jiná by byla lepší.

Gekkan Shoujo Nozaki-kun AMV - "Notice Me!" (AX 2015 Finalist)

15. srpna 2016 v 23:42 | Suki-chan
Jak to asi s Gekkan Shoujo Nozaki-kun je


Super Lovers (Recenze)

15. srpna 2016 v 1:03 | Suki-chan
Anglický název: Super Lovers
Rok vydání: 2016
Počet epizod: 10×24 min
Žánr: Drama, Komedie, Shounen Ai

Kaidou Haru žil se svojí matkou do svých osmi let uprostřed hlubokých lesů v Kanadě. Nikdy si s ní příliš nerozuměl a tak mu více vyhovuje žit se svým otcem a jeho novou rodinou v Japonsku. Když mu však přijde zpráva, že jeho matka umírá, neváhá a okamžitě se za ní vydává. Zde však neobjeví nemohoucí ženu na smrtelné posteli, ale naopak velmi zdravou novelistku, která si pro něj připravila zajímavý úkol - pokusit se vychovat jeho nově adoptovaného bratra Rena, který se celé dny potuluje se smečkou psů v lesích a koupelna, vlastní postel či stolování jsou mu naprosto cizí. Převýchovou stráví celé své prázdniny a když odjede, celý Haruův život nabírá úplně jiné obrátky než si kdy představoval...

Můj názor:
Opět po roce jsem zabrousila do žánru, který většině dívkám vyhovuje a kluci nad ním jen protáčí oči.
Začnu raději postavami. Charakterově to zas tak strašné nebylo, ačkoliv byly scény, kdy jsem si říkala, jestli si ze mě dělají srandu. Haru mě tím svým nevyváženým chováním rozčiloval, protože se více dostává na nějaké jakože roztomilé chování, které však střídají věty, které celou epizodu odkážou na usmiřování.
Můj názor na samotný děj byl dosti záporný. Když jsem seriál sledoval v ongoingu asi do poloviny, celou dobu jsem si říkala, že je něco špatně, že se to se mnou absolutně minulo. No, vážně, malý hošánek, co se potuluje po lesích a chlapec v mém věku, co ho učí dobrým mravům?? Ani poté, co se děj houpne o sedm let dále, jsem nebyla spokojená. Vážně mi to ze začátku připomínalo jakési drama, samá hádka, drsná slova, kterých všichni litují, dva bratři, co vypadají, že by malého Rena nejraději zaškrtili... A co se týče nějakých romantických scén - Ale no tak, už jsem přece jen trochu náročnější. Proto jsem seriál zavrhla, velmi pomalým, ale jistým krokem od něj odcupitala. Až najednou - přišlo léto. A s tím má povinnost a nadšení pro to, dokoukat a dopsat, co jen stihnu. Protože jsem předtím koukala na Berserka, potřebovala jsem změnit žánr. O hodně změnit žánr, něco nenáročného. A tak jsem se k Super Lovers opět vrátila. Všechny epizody už jsou dávno vydané a tak jsem druhou polovinu postahovala a začala sledovat. A musím říct, že buď udělalo své, že jsem to zkoukla na jeden zátah nebo je druhá polovina o 80% lepší než ta první. Přišlo mi to dokonce roztomilé a vtipné, dostalo se i na teenegerské problémy (Ano, fakt) a pár velmi hezkých hot scén. Nakonec jsem ze seriálu měla dobrý pocit, hodně dobrý pocit. Teď už jen čekat na druhou sérii, která má údajně vyjít v lednu 2017.

Hudba: Nebyl to zrovna to pravé ořechové, ale poslouchat se to dalo. Opening s názvem Okaeri od Yusuke Yata byl přece jen trochu příjemnější než ending, který se jmenoval Happiness YOU&ME, který nazpívali všichni čtyři bratři pod názvem Kaidou 4 Kyoudai (Tomoaki Maeno, Junko Minagawa, Yoshitsugu Matsuoka a Takuma Terashima). Co se týče kulisových písní, nebyla žádná, která by mě nějak uchvátila. Hudbu v seriálu vidím tedy jako průměrnou.
Grafika: Velmi dobrá

Gekkan Shoujo Nozaki-kun (Obrázky)

12. srpna 2016 v 22:13 | Suki-chan


Gekkan Shoujo Nozaki-kun (Recenze)

10. srpna 2016 v 15:36 | Suki-chan
Anglický název: Monthly Girls Nozaki-kun
Rok vydání: 2014
Počet epizod: 12×25 min
Žánr: Komedie, podle mangy, školní

Šesnáctiletá Sakura Chiyo se jednoho dne odhodlá k velkému činu - vyznat se svému milovanému. V daný čas se sejde se svým idolem a vyjádří k němu své city pomocí vět "Vždycky jsem byla tvoje fanynka! Chtěla bych s tebou být napořád!" V tu chvíli však nepřijde žádný happy end, ale autogram. Autogram s podpisem Yumeno Sakiko. Její vyvolený Nozaki je totiž mangaka, respektive autor populární shoujo mangy. A Sakura Chiyo se tak (ne)dobrovolně stává jeho pomocnicí...


Musím říct, že jsem ze začátku byla lehce zklamaná. To víte, když narazíte na pár AMV ve kterých ukazují jen pár těch rádoby romantických scén, získáte dojem, že to bude určitě příběh plný lásky. Hahaha... Chyba.
Pokud očekáváte děj, který by se mohl rovnat Kaichou wa Maid-sama nebo Earl and Fairy, musím vás zklamat. Je to parodie postavená na všech romantických, okytičkovaných a otřpytkovaných scénách, které nalezne jak v manze, tak v seriálu. A je to zábava. Hodně velká zábava, když se smíříte s faktem, že každá "romantická" scéna není romantická scéna (viz. bonbony v dvanácté epizodě). Dalším super zpestřením je fakt, že náhlédnete do soukromí sice trochu divného, ale velmi dobrého mangaky. Řeší se zde jak kreslení hlavních postav, malování okolí, tak i další pokračování děje či zásahy editorů.
Pro úplnou komičnost musí být teda alespoň polovina postav šáhlá. A to tedy je. Nozaki je tedy mangaka, kterému to trochu pomaleji myslí, ale pro své výzkumy se rozhodne běhat po celé škole na Valentýna, uvaří obědy pro své spolužáky či si vyjede na kole pro dva spolu s nebohou Sakurou. Mikoshiba neboli Mikorin je sice na první pohled děsně cool fešák, však pouze před lidmi, které nezná. Jinak je velmi plachý, stydlivý a navíc je to předloha pro hlavní ženskou představitelku v Nozakiho manze. Ačkoliv je Kashima dívka, chová se více jako společník, který tlachá hezké řečičky na všechny strany a spolu se svým šarmem si tak podmaňuje veškeré dívky, přesto však velmi obdivuje svého "šéfa" v divadelním kroužku. Sakura je poblázněná do Nozakiho, ale ten má oči jen pro mangu, nicméně si na Sakuře rád udělá pár výzkumů. Je tedy odsouzena se nad ním pouze rozptylovat a pomáhat mu. Zbytek postav má další libůstky, ale přeci jen vám nechci kazit překvapení.
Děj je epizodní, přitom každá epizoda je rozdělena většinou na další dva příběhy. Od konce automaticky moc čekat nemůžete.

Hudba: Opening jsem si velmi oblíbila. Jeho název je Kimi ja Nakya Dame Mitai a nazpíval ho Oishi Masayoshi. Ending byl nazpívaný velmi roztomilým hláskem hlavní hrdinky, tudíž si mě jednoduše musel alespoň částečně získat. Jeho název je Uraomote Fortune a jméno zpěvačky je tedy Ozawa Ari.
Grafika: Super, kvůli Sakuře bych řekla i roztomilá.

Kenpuu Denki Berserk (Download)

9. srpna 2016 v 16:52 | Suki-chan

Episoda 1 ......... Download
Episoda 2 ......... Download
Episoda 3 ......... Download
Episoda 4 ......... Download
Episoda 5 ......... Download
Episoda 6 ......... Download
Episoda 7 ......... Download
Episoda 8 ......... Download
Episoda 9 ......... Download
Episoda 10 ......... Download
Episoda 11 ......... Download
Episoda 12 ......... Download
Episoda 13 ......... Download
Episoda 14 ......... Download
Episoda 15 ......... Download
Episoda 16 ......... Download
Episoda 17 ......... Download
Episoda 18 ......... Download
Episoda 19 ......... Download
Episoda 20 ......... Download
Episoda 21 ......... Download
Episoda 22 ......... Download
Episoda 23 ......... Download
Episoda 24 ......... Download
Episoda 25 ......... Download