Červenec 2016Seitokai Yakuindomo* (Download - Ulož.to - SK)

31. července 2016 v 12:57 | Suki-chan

Episoda 1 ......... Download
Episoda 2 ......... Download
Episoda 3 ......... Download
Episoda 4 ......... Download
Episoda 5 ......... Download
Episoda 6 ......... Download
Episoda 7 ......... Download
Episoda 8 ......... Download
Episoda 9 ......... Download
Episoda 10 ......... Download
Episoda 11 ......... Download
Episoda 12 ......... Download
Episoda 13 ......... Download

Seitokai Yakuindomo* (Obrázky)

31. července 2016 v 8:30 | Suki-chanxxxHOLiC (Obrázky)

30. července 2016 v 21:47 | Suki-chan

Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga Umatteiru (Recenze)

30. července 2016 v 13:02 | Suki-chan
Anglický název: A Corpse is Buried Under Sakurako's Feet / Beautiful Bones -Sakurako's Investigation-
Rok vydání: 2015
Počet epizod: 12×23 min
Žánr: Drama, Mysteriózní, Tragédie

"Do posmrtného života si peníze nebo movitý majetek odnést nedokážeš. Vzít si dovedeš akorát ceněné vzpomínky, které budeš na oplátku opečovávat."

Tatewaki Shoutarou se jednoho dne seznámí s Kujou Sakurako, která vypadá vlastně vcelku normálně. Jejím povoláním a hobby je však sbírání kostí a jejich rekonstrukce. I proto jsou její vztahy s okolím tak malé, protože jeví větší zájem o mrtvé než živé. Jejich vztah tak nedokáže posoudit ani samotný Shoutarou, který však ví jediné - vždy když jsou spolu, naleznou lidské ostatky. A tak společně řeší podivná úmrtí i vraždy, která nemusí vždy vypadat tak, jak se na první pohled zdá.Anime podzimní sezóny minulého roku na mě udělalo velký dojem. Vypadalo to na záplatku, která se v anime jen tak nenajde a šáhlá hlavní postava tomu dodávala příslib něčeho, co bude opravdu jízda. A vlastně ano, bylo to něco neobvyklého, čeho vůbec nelituji.
Anime mělo to, co na ději oceňuji - od všeho něco. Trochu komedie, trochu ecchi (záběry na zadek, vážně??), hodně mysteriozní, hodně detektivka, hodně smutné, velmi napínavý děj.
Děj však sám o sobě má někdy i slabé chvilky - řekla bych, že to jsou chvilky s Yuriko, ale najdou se určitě i jiné. Rozjezd byl neslaný nemastný, ale kvůli poměrně hezkým příběhům jsem se dál dívala. A pak najednou - BUM! A děj se vrhl do zajímavých, někdy až příliš složitých otáček, které mě však úplně vtáhly.
Co se týče postav, Sakuračin noshled mi nevadil, protože neplkal takové ty řeči typu "Tohle je náš boj!", za což bych vždy postavě nejraději urazila hlavu. Na druhou stranu, objevila se jina postava, kterou bych nejraději přišpendlila k zemi - Yuriko. Omlouvám se, i přes tvou neškodnost, nemám tě ráda.
Samotný konec byl... vlastně nebyl. V hlavní dějové linii se totiž příliš neposuneme, tudíž doufám v druhou řadu. Co se však týče závěru série, bylo to o něco jemnější a méně hektické než ty dva díly před tím, které byly fakt psycho.

Hudba: S hudbou jsem byla také spokojená. Openingový song se jmenuje Dear Answer a pochází, pro mě, od neznámé zpěvačky TRUE. Pěkná píseň, líbila se mi víc na začátku série než na konci. Ending měl zase opačný proces, ze začátku se mi příliš nelíbil. Skladba pochází od TECHNOBOYS PULCRAFT GREEN-FUND ft. Yuki Otake a jmenuje se dlouhým a složitým názvem Uchiyoserareta Boukyaku no Zankyou ni. Co se týče okrajových písní, mohu připomenout Sakurako's Investigation aButterfly.
Grafika: Velmi dobrá, Sakurako byla jedna z nejhezčích hlavních postav, které jsem kdy viděla - klasická, velmi hezké oči (stačilo trochu a vypadala jako psychopat) a piha pod okem tomu dodala velmi milou korunu (mám ji taky, oceňuji )
Paranormal Syndrome (Obrázky)

26. července 2016 v 16:33 | Suki-chan