Duben 2016

||MDS|| BAD BLOOD MEP (Best Action)

6. dubna 2016 v 20:03 | Suki-chan
Hudba a výběr scén je jednoduše boží

Video - ZDE
Maria Holic (Recenze)

3. dubna 2016 v 12:40 | Suki-chan
Anglický název: Maria Holic
Rok vydání: 2009
Počet epizod: 12×24 min
Žánr: Komedie, Romantika. Školní

Rodiče Miyamae Kanako se seznámili na dívčí škole Ame no Kisaki, kde její otec dělal učitele a její matka byla jeho žačka. Dle jejich vzoru se rozhodne najít si svou životní lásku právě zde, nicméně ne mezi učiteli, ale mezi svými spolužačkami.
Hned první den se seznámi s krásnou, milou a velmi nadanou Mariou, vnučkou bývalé ředitelky, která ji naprosto okouzlí. Jenže i naše drahá a sladká Maria má tajemství, které Kanako brzy, ačkoliv nerada zjistí a tím se celý její pozemský ráj s dívkami v jejím okolí mění spíše na špatný vtip. Maria totiž není žádná nevinná dívčina, protože není ani nevinná a ani dívčina...


Hudba: Hudba byla skvělá, měla chytlavý opening a možná by byl chytlavý i ending, nicméně graficky mě natolik znechutil, že jsem ho viděla pouze jednou. Opening Hanaji od Yuu Kobayashi je tedy chytlavý, rychlý a vlastně dost ujetý, nicméně ho znám poměrně dlouhou dobu (4 roky) a stále neomrzel. Ending pochází od stejné zpěvačky a jeho název je Kimi ni Mune Kyun. Poměrně mě překvapilo OST. Tenshi-sama, která poměrně často hrála při výstupu Marii je poměrně velkým paradoxem. Ovšem nejvíc mě dorazila skladbička Hero Ryuuken Toujou!, která mi přijde poměrně dost podobná písni The Final Countdown od Europe.
Grafika: Povedená, ačkoliv Yuzuru Inamori mi byla trnem v oku již od úplného začátku a její vzhled spolu s jejím chováním mi vůbec nevyhovoval.