Leden 2016

Hamlet (Recenze)

31. ledna 2016 v 22:53 | Suki-chan

Český název: Hamlet
Originální název: Hamlet
Autor: Emma Vieceli
CZ Vydavatelství: CooBoo
Počet stran: 196

"Být, nebo nebýt... To je otázka. Zemřít, spát. Spát, možná snít," váhá Hamlet v asi nejslavnějším divadelním monologu všech dob. Adaptace, která propojuje klasický shakespearovský jazyk v brilantním překladu Martina Hilského s moderním, dynamickým grafickým stylem japosnké mangy, neočekávaně přesazuje děj hry do budoucnosti. Píše se rok 2107 a ponurý kybersvět zničený globálními klimatickými změnami neustále balancuje na pokraji války...
Edice Manga Shakespeare ocení všichni, kteří se chtějí seznámit s nádherně barevným, krutým i laskavým světem Shakespearovských her, ale nechce se jim chodit do divadla či sáhnout po "pouhém" neilustrovaném textu. (oficiální text distributora)


Můj názor:
Určitě děj nenabízí vše, co se ve skutečném dramatu odehraje, nicméně, po pečlivém pročtení víte přece jen o něco více. Celé to trochu kazí fakt, že děj se odehrává o pár století později než originál, ale i přesto je výsledek uspokojivý. Kresba, ačkoliv má jít o mangu, je přeci jen trochu nejaponská, což mě trochu mrzí, protože jsem si přeci nekoupila americký komiks... No, raději zůstanu u svých drahocenných klasických a oblíbených mang ^×^

Dveře chaosu 1 (Recenze)

16. ledna 2016 v 23:04 | Suki-chan

Český název: Dveře chaosu 1
Originální název: Doors of Chaos - volume 1
Autor: Ryoko Mitsuki
Počet stran: 192

"Když se otevřou všechny dveře, svět sklouzne do chaosu..."

Jen dvojčata Clarissa a Mizerie ovládají čtvero Dveří, které chrání svět před pádem do chaosu. Když jejich strážce Rikhter unese Clarissu, oslabí tak Dveře chaosu, skrze které do světa začnou proudit démoni a hrozí, že zničí celé království. Najde Mizerie svoji sestru včas, aby mohla dveře uzavřít a obnovit tak ve světě řád? (oficiální text distributora)


Obsah kapitol:

Den, kdy zazvonil zvon
Zmatek
Ti, kdo umlčí zvony
Hon začíná
Kvůli našim touhám

Můj názor:

Na Dveře chaosu jsem narazila jako na ukázku v jiné manze, kde mě poměrně zaujala. Až asi po třech letech jsem si ji půjčila od kamarádky a můj názor se na tento díl stále trochu formuje. Námět je poměrně zajímavý, ale příjde mi, že děj je zároveň lehce nepřehledný a co se týče vzhledu Clarissy a Mizerie, ze začátku jsem si je dost pletla. I přesto z toho mám dobrý pocit a doufám, že vše půjde stále líp a líp.