Září 2015

Love Stage!! (Recenze)

23. září 2015 v 10:21 | Suki-chan
Anglický název: Love Stage!!
Rok vydání: 2014
Počet epizod: 10×23 min
Žánr: Bishounen, Komedie, Romantika, Shonen Ai

Před 10 lety se točila reklama na Šťastné svatby, ve které vystupoval beroucí se pár a dvě malé děti. Malá holčička tehdy chytila svatební kytici.
Chlapec Izumi Sena má těžký život. Jeho rodina je plná celebrit, které se neustále objevují na veřejnosti a všichni od něho očekávají, že se k nim přidá. Ale on má úplně jiný plán - chce se stát uznávaným mangakou. Izumi je totiž otaku, který touží kreslit podobné mangy jako jeho oblíbený autor, od něhož pochází i jeho milovaná Lala-Lulu. Bohužel se ozvala agentura, která chce natočit pokračování zmiňované reklamy. Izumi se drží zuby nehty, ale nakonec se musí zúčastnit. Je navlečen do dívčích svatebních šatů, namalován a dostane i příčesy. Proč?? Protože tou malou holčičkou byl tehdy Izumi.
Během zmiňovaných let však dospělo i druhé dítě, které nebylo schopné na roztomilou hočičku zapomenout. Jeho jméno je Ryouma Ichijou a nyní je známým hercem. Právě on se zasadil o to, že jestli má v reklamě hrát, musí v něm vystoupit i ona.
Izumi s Ryoumou se setkají až na scéně a Ryouma omračený krásou mladé dívky ji před kamerami u oltáře okamžitě políbí. A tím začíná koloběh vyznávání citů, zjišťování, kdo je kdo, hledání správného povolání pro Izumiho a hlavně to, jestli může jejich vztah existovat.Anime jsem si vyhlédla díky své kamarádce yaoistce, která mi o něm okamžitě psala. Brala jsem to jako dobrou příležitost zjistit, jestli mi shounen ai stále nevadí. Ukázala se, že nevadí, nicméně z toho mála, co se zde objevilo. Bylo to více lehké a oddechové než například Junjou Romantica, která vám stále připomínala, že jde o vztah páru a o nic víc už ne.
Co se postav týče, nebyla žádná, která by mi vysloveně vadila. Spíše mě všechny nudily. Nebylo nic, čím by mě překvapily. Proto jsem se na Love Stage dívala jenom tehdy, když už jsem nevěděla co by.

Hudba: Opening s názvem Lovest od SCREENmode a ending Click Your Heart od Kazutomi Yamamota jsou veselé a bezstarostné písně. Obě písně mají dobré i horší pasáže a tak mě nijak neiritovaly.
Grafika: Nejsem si jistá, ale typ kresby mě zas až tolik neoslovil. Bylo to zřejmě tím, že žádná postava se mi nelíbila tolik, jak asi měla a kdybych přece jen někoho měla jmenovat, tak to bude spolužák Izumiho a Lala-Lulu. Což je dosti chabý výběr, že?? Jinak nikde nevidím problém.

FB stránka v provozu!

22. září 2015 v 21:18 | Suki-chan
Rozhodla jsem se k současnému blogu přidat i stránku na FB,
kam budu úspěšně cpát všechno, co sem nedávám - Převážně obrázky,
na co se zrovna dívám, popisy seriálů a filmů z trochu jiného úhlu...

V tom všem mi bude pomáhat jeden skvělý kluk, který nehodlá z této stránky
udělat pouze stránku pro holky a tak se postará (doufám) o to, aby zde své našla
i mužská část zástupců.

Takže hážu odkaz na FB a budu se těšit - Facebook

Seitokai Yakuindomo * (Recenze)

16. září 2015 v 20:30 | Suki-chan
Anglický název: Seitokai Yakuindomo Season 2
Rok vydání: 2014
Počet epizod: 13×24 min
Žánr: Komedie, Školní život

Pravidla studentské rady akademie Ousai:
1. Jste ještě mladí, tak se neváhejte ráno udělat! 2. Jestli jste někdy narazili na nemravné časopisy vašeho staršího bratra, předstírejte, že jste je nikdy neviděli! 3. Když si upravujete svoje plavky, použijte prostředníček, pěkně a oplzle. Podle toho, jak vám visí pt*k! 4. Když už jste skončili s pornočasopisem, nechejte ho kolovat po třídě! 5. Nutit někoho k ničemu je jako vyjeb*vat s jeho srdcem. Nejprve si o tom promluvte! 6. Není třeba se držet zpět, když jste nadržení! 7. Každý má svoje zvyky a hraní si sám se sebou patří mezi ně! 8. Vycpávky musí být dostatečně malé, aby si jich nikdo nevšiml! 9. Okurky si dávejte v první řadě do úst! 10. Jen v erotické manze máte tolik náhodných vyvrcholení! 11. Musíte se navzájem podporovat... Když jste v poloze sedící kovbojky! 12. O půlnoci běhá Popelka nahá! 13. Tvoje máma a táta ve skutečnosti necvičili zápasení, ve skutečnosti - !

Tsuda Takatoshi se dostává do druhého ročníku na akademii Ousai. Dalo by se očekávat, že jeho spolužačky ze studentské rady přes prázdniny duševně dospěly a však opak je pravdou. Tento fakt mu stěžuje i jeho mladší sestra Kotomi, která na Ousai nastoupila. Také se studentská rada rozhodla, že bude spolupracovat s předsedkyní Uomi z Eiryo. Takatoshi má tak plné ruce práce se sexuálně nezkušenými, leč na sex myslícími dívkami, co se nehodlají vzdát a Takatoshiho berou pouze jako terč. Podaří se mu přežít další rok??

Můj názor:
První série jednoduše nasadila laťku moc vysoko. Jde to vidět i na tom, že některé vtipy mě nerozesmály, některé byly hned jasné a občas mi přišli i lehce nepochopitelné, protože se od vozu dostali ke koze. První série si brala na mušku všechny dívčí a chlapecké problémy, zatímco v druhé sérii padají spíše vtípky o klucích.
Ocenila jsem však prostor pro nové postavy, "Co je to?" , Kalamára a taky to sem tam vypadadá, že určitá slečna jeví více zájem o Tsudu.

Hudba: Opening Hanasaku Saikyou Legend Days od Triple Booking je rychlý, rytmický a melodie je dosti vlezlá. Ending Mirai Night od Satomi Satou se mi nelíbil. Přišlo mi to spíše falešné (což asi nebylo), ale ty divně vytahané výšky byly... prostě se mi nelíbily.
Grafika: To, co chtějí popsat, popíší a v tomhle anime nemůžete chtít nic víc.