Červenec 2015Voice ALL the Original Pokemon!!

29. července 2015 v 17:35 | Suki-chan
Už jenom ty obličeje jsou u toho obdivuhodné, ale na zvukový projev téhle holčiny to vážně nemá

Video - ZDE


Guilty Crown (Obrázky)

27. července 2015 v 14:46 | Suki-chan

No Game, No Life (Obrázky)

27. července 2015 v 13:56 | Suki-chanGuilty Crown (Recenze)

26. července 2015 v 8:24 | Suki-chan
Anglický název: Guilty Crown
Rok vydání: 2011
Počet epizod: 22×25 min
Žánr: Akční, Mecha, Thriller

Japonsko bylo na Vánoce zasaženo neznámým virem, který se později označil jako Apokalyptický. Tento vir nakažené lidi zabíjí díky přeměně na modrý krystal. Japonské vládě tehdy pomohly ostatní země omezit tento problém.
Nyní, o deset let později, řídí chod země převážně GHQ, organizace, která buď nakažené léčí nebo rovnou nemilosrdně likviduje. V této době žije i Ouma Shu, sedmnáctiletý student, který prožívá svůj nudný život.
Inori Yuzuriha je zpěvačkou skupiny Egoist. Zároveň je ale součástí Pohřebáků, organizace bojující proti GHQ. A právě jedné osudové noci se ji podaří ukrást nově vyvinutou biologickou zbraň Void Genome. Při této akci je však zraněna a musí se ukrýt do, na první pohled, zcela opuštěné budovy.
Do budovy však zavítá další den Shu, který zde pracuje na svém filmu. V okamžiku, kdy pozná Inori, svůj milovaný idol, se ji rozhodne pomoct. Odhodlání ho však přejde ve chvíli, kdy do místnosti vtrhne komando GHQ, které Inori odvede. Ještě předtím ale dostane na starost ampulku s Genomem.
S ní se Shu vydá za Gaiem Tsutsugamim, který vede Pohřebáky. Při boji, kterého se Shu zúčastní, se však ampulka rozbije a on tak získá "sílu králů", která mu život změní od základu. Schopnost Void Genomu totiž umožňuje vytáhnout zbraň či předmět, který je ztvárněním srdce osoby, ze které je Void odebrán. A tím se stává velmi důležitým pěšákem o kterého nemůžou Pohřebáci přijít...


Tak nějak nerozumím tomu, proč je toto anime tak oblíbené. Začala jsem ho sledovat už v roce 2012, kdy jsem to ale po pěti dílech vzdala, protože mi přišlo nezáživné. Nyní jsem se prokousala až na samý konec a... Příjde mi to jako totální spatlanina všeho, co se autorovi prohnalo hlavou. Chvíli jsou všichni zlí, chvíli zase hodní, jednou šílení, jednou rozumně uvažující. Hlavní postava mě štvala, Inori mě štvala, všichni kolem, co jim to žrali, mě štvali... Bylo to vážně divné. A i přesto, že já tu nyní píšu spíše negativní recenzi, většina lidí to bere jako super anime. Omlouvám se, ale když v anime zemře nějaká postava, často těch deset minut probrečím a ještě další den si nad tím popřemýšlím. Tady byly mé reakce o něco horší. Uznávám, konec mě dojal a pár těch slziček ukáplo, ale to bylo vše z mé dojemné chvilky.
Byla jsem ale poměrně překvapená, když jsem se někde dočetla, že anime mělo skončit snad na dvanáctém díle a dalších deset epizod je jednoduše nový děj. Nicméně vám neřeknu, která část byla nudnější a otravnější.
Když to vezmu kolem a kolem, nemůžu říct, že to byla ztráta času, ale pouze z důvodu, že jsem viděla jedno z těch "oblíbených" anime, která jsou všude propagovaná. A kvůli tomu si na nějakou recenzi na SAO nebo AoT ještě chvíli počkáte...

Hudba: Ano, hudba je vážně úžasná, kromě endingů, které mi zrovna nic neříkaly. Takže pěkně od začátku... První opening s názvem My Dearest pocházející od supercell. O této bandě ode mě uslyšíte ještě minimálně jednou, protože svou tvorbou přispívají k OST v anime docela často. Píseň jsem jeden čas milovala, ale nyní už mi leze spíš krkem. S druhým openingem s pěkným jménem The Everlasting jsem prožila to samé, co s prvním. Pochází od EGOIST, kteří se velkým dílem podílejí na OST. A když už jsme u OST, rovnou ho shrnu: ÚŽASNÉ!! Mně osobně se nejvíce líbí Bios. Je taková bojovná, plná napětí a tajemna, prostě krásná. Pak dále Friends, která je nazpívána stejným člověkem jako Reluctant Heroes (Tak jsem si OST u AoT projela, no co!). Zmíním se ještě o Krone a Hill of Sorrow, protože jsou jednoduše podmanivé. A ještě, když už se mi tak líbil Bios, zmíním se o Bios Delta, který je smutný, jemný, velmi příjemný. A zase zpátky k endingům. První pochází od EGOIST a jmenuje se Departures, jinak také Anata ni Okuru Ai no Uta. Druhý ending je opět od supercell a jmenuje se Kokuhaku. První ending se mi líbil víc, nicméně s grafickým zpracováním mě nudil. Přesně naopak to bylo u druhého.
Grafika: Je vážně pěkná, je to jedno z mála plus, které na anime vidím.


Fly High! 3 (Recenze)

21. července 2015 v 13:29 | Suki-chan

Český název: Leť výš! 3
Originální název: Fly High! 3
Autor: Natsumi Ouchi (Nacumi Óči)
Počet stran: 199

Meru se stala předsedkyní studentské rady a užívá si sladký život středoškolačky. Anebo až tak sladký není? Parta spolužáků jí hází klacky pod nohy. Všechno zkomplikoval první polibek a hlavní hrdinka se už nemůže spolehnout na svou neobvyklou sílu. Do toho všeho odhalí podivnou šikanu, která se na škole před časem odehrála a jejíž následky tíží některé studenty dodnes. Meru by chtěla všem pomoct, ale jde to vůbec? Neublíží tím jenom sama sobě? A může se stát zapřísáhlý nepřítel přítelem, ne-li něčím víc? (oficiální text distributora)


Obsah kapitol:

Kapitola 9
Fly High! bonus: Aoi High!
Fly High! bonus: Den jako stvořený pro zlomené srdce
Polední hvězda Spika


Můj názor:

V závěrečném díle se konečně všichni dočkají toho, co se očekává. Romantiky, vysněných zamilovaných scén, pár žárlivých scének a pěkného happy endu. A ačkoliv mi některé scény přišli až nesmyslné vzhledem k jejich věku, musím uznat, že poslední díl má něco do sebe.

Fly High! 2 (Recenze)

21. července 2015 v 11:39 | Suki-chan


Český název: Leť výš! 2
Originální název: Fly High! 2
Autor: Natsumi Ouchi (Nacumi Óči)
Počet stran: 175

Meru se stala předsedkyní studentské rady a vyhrála první bitvu ve válce proti partě, která terorizuje školu. Studenti jsou nadšení, Meru získává nové přátele a mohlo by se zdát, že je všechno na nejlepší cestě. Jenže nečekaný polibek od nejvěrnějšího spojence Ruky všechno zkomplikuje. Její nadlidská síla je totiž najednou pryč a Meru se marně snaží pochopit emoce, které se hlasí o slovo. Aby toho nebylo málo, Ičija ji vyzve na souboj, jehož výsledek rozhodne vše. A do toho všeho přichází na školu nový učitel, který podobná alotria nehodlá tolerovat! Stane se z něj vítaný spojenec, nebo další protivník, kterého bude muset Meru porazit, aby ze školy udělala místo, kde spolu budou všichni vycházet? (oficiální text distributora)


Obsah kapitol:

Kapitola 6
Kapitola 7
Kapitola 8
Fly High! Bonus - Aoi High!


Můj názor:

Můj názor z prvního dílu přetrvává, nicméně nyní se děj trochu přiostřuje. Je trochu drastičtější a dramatičtější, bohužel, někdy mi přišlo, že z těch postav dělají akorát šílence. A to mi zároveň připomíná, že ty postavy byly vážně ujeté. Chvíli hodné, chvíli zlé... Nicméně konec byl poměrně překvapivý a bonusová kapitola byla velmi příjemným zpestřením. Moje dojmy jsou téměř stejné jako u prvního dílu.


Fly High! 1 (Recenze)

19. července 2015 v 11:27 | Suki-chan

Český název: Leť výš!
Originální název: Fly High!
Autor: Natsumi Ouchi (Nacumi Óči)
Počet stran: 175

Leckdo by o Meru mohl tvrdit, že její dětství nebylo právě obvyklé. Její otec si ji v pěti letech odvedl do hor, kde ji vychovával jako chlapce a vycvičil z ní hbitou a silnou bojovnici. Teď je Meru dvanáct let, vrací se k matce a nastupuje do nové školy. Aby neděsila spolužáky a našla si nějaké přátele, na máminu radu své schopnosti tají. Všechno vychází skvěle, dokud gang, který terorizuje celou školu, neublíží Meruině kamarádce. Ohledy stranou, Meru se pouští do boje o nadvládu nad školou! (oficiální text distributora)


Obsah kapitol:

Kapitola 1
Kapitola 2
Kapitola 3
Kapitola 4
Kapitola 5Můj názor:

Mangu jsem si půjčila na chatu s tím, že nebude WiFi a já si tak zkrátím dlouhou chvíli, která mě bude čekat. Nicméně připojení mám a tak recenzi píši odsud ^~^
Začala bych nedostatky... Pro mě to jsou lehce nepřehledná jména a podobné postavy. Jmenují se Ruka a Rika, každý stojí na jedné straně a vážně vypadají úplně stejně... Mají stejné uniformy i účesy a to, že řeknou, že Ruka je blonďatý mi opravdu v černobíle manze moc nepomůže. Dále mi přišlo téměř ujeté, že to chvilkama vypadalo, jako kdyby tam mělo být více milostných trojúhelníků než je třeba. A zakončila bych to tím, že na to, že je všem dvanáct nebo třináct, se všichni chovají jako šestnáctiletí výrostci. To mě hodně deptalo a říkala jsem si, jestli by bylo opravdu tak těžké z nich udělat starší postavy.
Teď zase plusy. Je to celé takové naivní, plné pozitivní energie... Bože, vážně nevím, co bych do těch plusů měla dát! Chvilkama mě to bavilo, chvilkama rozčilovalo. Určitě to nebude mojí oblíbenou mangou, to po mně nechtějte... Ale číst se to dalo, děj byl mírně zamotaný a na konci v podstatě vysvětlený, což velmi oceňuji, protože nesnáším otevřené konce.
Zakončila bych to tím, že manga je zřejmě pro nižší věkovou kategorii než jsem já. Proto je tam příliš mnoho hrdinských činů a věcí, které můžou řešit ty dospívající dětičky. Nicméně já... utíkám k mým romanticky erotickým mangám, které nehorázně zbožňuju!