Červen 2015

Bleach 2 (Recenze)

27. června 2015 v 21:52 | Suki-chan

"Lidé nevidí, že smrt stojí přímo před nimi a proto stále doufají..."

Originální název: Goodbye parakeet, Goodnite my sista
Český název: Sbohem andulko, dobrou noc ségra
Autor: Tite Kubo
Počet stran: 192

Vznětlivý teenager Ičigo Kurosaki má kromě popudlivé povahy ještě jednu zvláštní vlastnost - vidí duchy. Což mu nijak zvlášť nevadí... aspoň dokud nepotká Rukii, která ho přesvědčí, aby se stal Sběračem duší. I když si Ičigo není jistý, jestli o tuhle práci vůbec stojí (obnáší až příliš mnoho rizik a morálních dilemat), nakonec kývne. A bude toho litovat.
V druhém díle legendární série se představí další hrdinové, Ičigo spolkne špatnou pilulku, potká muže, který mlátí monstra telegrafními sloupy, ochraňuje papouška, získá až příliš dokonalý záskok a samozřejmě - bude bojovat na život a na smrt, aby ochránil duši mrtvého chlapce. (oficiální text distributora)

Můj názor:
Vtipné, ale i smutné, vtípky, ale i slzy. Tento díl byl příjemný všemi dějovými liniemi.

Bleach 1 (Recenze)

27. června 2015 v 21:50 | Suki-chan

Anglický název: The death and the strawberry
Český název: Smrt a jahoda
Autor: Tite Kubo
Počet stran: 192

"Svírá nás strach z nepoznaného."

Ičigo Kurosaki byl normální středoškolský student. Tedy, až na to, že měl dvě šílené sestry, ještě šílenějšího otce, že se rád pral a viděl mrtvé lidi. To poslední byl asi tak nejmenší z jeho problémů. Ičigo s mrtvými vycházel docela dobře - alespoň do chvíle, než se mu v životě objevila záhadná Rukia Kučiki, která mu na krk hodila nebezpečný úkol. Už nestačí mrtvé jen vidět. je třeba za ně i bojovat. (oficiální text distributora)

Můj názor:
K seriálu se zřejmě nikdy nedostanu a v horkém letním dnu mi koupě prvního dílu přišla jako skvělý nápad. Nelituji, první díl na mě udělal dojem.

Hide and Seek {Story of Dorothy} (Recenze)

27. června 2015 v 21:11 | Suki-chan

Tvůrce: TabomSoft
Žánr: Horror, Mystery
Hodnocení: 4,5/10

Dorothy se probudí ve skříni a nemůže si vzpomenout, jak se tam dostala. Zjistí, že dům je zcela opuštěn, chybí ji některé vzpomínky a že ji v cestě stojí tajemné síly, které ji nenechají jen tak projít. Dokáže přežít, najít své rodiče a přijít na událost, která ji dovedla až do skříně??

Můj názor:
Musím přiznat, že mi některé věci dělali docela problém. Například, když musíte figurky napolohovat do určité řady nebo se dostat z pokoje pro panenky, co vypadají jak z Ib. Neustále před někým utíkáte a vůbec nechápete, co tam ty osoby dělají - králík je tam proč?? Když už jsem doufala, že konec i přinese nějaké vysvětlení, nepřineslo mi to nic víc než další otázky. Byla jsem docela dost zklamaná, protože jsem si tuto hru chtěla vážně zahrát. Dohrála jsem ji a spíš mě to naštvalo.

Papurika (Recenze)

27. června 2015 v 19:08 | Suki-chan


[SC] Nerawareta Gakuen AMV - Time Travelors and Psychics

27. června 2015 v 10:03 | Suki-chan
Ačkoliv film není můj oblíbený, toto AMV má určitě své kouzlo.