Duben 2015

Claymore (Recenze)

28. dubna 2015 v 21:03 | Suki-chan
Anglický název: Claymore
Rok vydání: 2007
Počet epizod: 26×23 min
Žánr: Akční, Boj, Démoni, Fantasy

Ve fiktivním světě, zřejmě za středověké doby, jsou lidští obyvatelé planety napadáni a požíráni Yomami. Yoma je tvor, který se živí lidskými vnitřnostmi, má neuvěřitelnou sílu, rychlost, schopnost regenerace a dokáže si brát podobu svých obětí, tudíž i přežívat a plenit vesnici či město několik měsíců bez povšimnutí. Ano, normální lidé proti nim nemají žádnou šanci. A proto vznikne Organizace, spolek, který spojuje do jedné jediné osoby schopnosti Yom a podobu člověka. Tito "lidé" jsou pouze ženy, které se po příjmutí masa a krve Yomi, stávají světlovlasé a "stříbrooké" pronásledovatelky těchto monster. Nicméně, lidé k nim mají nedůvěru, právě proto, že jsou z 50% monstra.
Když se Clare, jedna ze "Stříbrookých čarodějek" nebo-li "Claymore" - jak je lidé pojmenovali - dostaví do vesnice, kde řádí Yoma, seznámí se s Rakim, klukem, který přišel při prvním útoku Yomi o rodiče a zůstal mu pouze starší bratr. Když Clare vyřeší situaci vesnice, ještě netuší, že od teď bude její budoucnost nabírat úplně jiný rozměr...


Už dlouho jsem se takhle nebavila a užívala si pohled na anime! Bavilo mě to od začátku až do konce a i přesto, že nemám ráda boje přes více jak dvě epizody a v jedné z hlavních rolí exceloval hlupák, kterého jsem chtěla u poslední epizody zašlapat. A i přesto všechno to bylo tak neuvěřitělně... EPICKÝ, jak rád říká můj bratr. Vážně se to zařadilo do jednoho z mých nejoblíbenějších anime. Doporučuju!

Hudba: OST, opening i ending si zasloužil mojí pozornost a určitě to tak nebylo jenom u mě. Opening s názvem Raison d'etre od Nightmare je stejně jako seriál super. Stejný názor mám i u endingu s hezkým názvem Danzai no Hana někdy také jmenovaný jako Guilty Sky od Kosaky Riyu. A teď konečně melodie, co mě opravdu oslnily. Ginme no Majo byla kombinací královské honosnosti, ale i bojových podtónů. Kokoro no Kizuato je jedna z nejsmutnějších melodií, jaké jsem kdy slyšela. Ale zároveň je tak krásná, že se na ni velmi těžce zapomíná. Kyouki na Chikara ke mně hledala cestu docela dlouho, protože mi z ní nebylo příliš dobře. Je nepříjemná a to i teď, když si ji pustím sólo. Pokud sledujete děj poprvé a hraje do toho toto, citlivějším lidem z toho bude běhat mráz po zádech. A právě kvůli takovému zážitku ji sem prostě musím dát. Ještě hůř na mě působila skladbička Kakugo he no Midare, ale přesně kvůli stejnému důvodu jako u předchozímu OST se o ni jednoduše musím zmínit. Youma no Okite je závěr hudebního sloupku. Z počátku působí velmi klidně, téměř to připomíná padání sněhu. Ale také vyjadřuje určité nepokoje.
Grafika: Grafiku ocenila i moje matka, která prohlásila, že to je konečně anime, kde nejsou stínové nosy. Nicméně její názor není tak úplně pravdivý, ale určitě se dá všimnout odlišnosti. Všechno bylo velmi pěkně vykresleno, dají se ocenit znaky, který musela mít každá Claymore jiný a i podoby Probuzených. Možná jenom u závěrečné scény jsem trochu znejistila u Clare, která pootočila hlavu a udělala takovej výraz, kterej se mi vůbec nelíbil. Nicméně nechci spoilerovat, takže se k této scéně nebudu dále vyjadřovat.

Death Billiard (Recenze)

24. dubna 2015 v 23:44 | Suki-chan

Anglický název: Death Billiard
Český název: Kulečník smrti
Rok vydání: 2013
Délka: 25 min
Žánr: Drama, Mysteriózní, Tragédie

Dva muži, oba s rozdílným životním příběhem a věkem, se setkají v záhadném baru. Dostali se do něho výtahem, který je už nemůže odvézt nahoru a nepamatují si, za jakých okolností sem přišli. Když jim však barman Decim oznámí, že si spolu zahrají hru, která rozhodne o jejich osudu a cestě zpátky, stanou se z těchto dvou mužů, kteří ještě před pár chvílemi vypadali jako staří známí, nepřátelé. Co čeká toho, kdo prohraje?? A co je dovedlo právě na toto místo??

Můj názor:
Před takovým půl rokem jsem narazila na AMV, které se právě zaobírá tímto filmem. Přišlo mi to dost nechutné a říkala jsme si, jaký blázen se na to může dívat. Asi před měsícem jsem našla seriál Death Parade, který obsahuje stejné postavy, schéma zápletky a vlastně "film" Death Billiard by se dal zařadit i do nějakého zlatého středu celé série. Musím přiznat, že film i seriál má kouzlo. Chcete každou minutu vědět víc a ke konci vám stejně některé otázky zůstanou nezodpovězeny.
Pokud nevíte, jestli se máte začít dívat na Death Parade, pusťte si jednoduše Death Billiard. Výsledek záleží pouze na vás.

Online - ZDE (nutná registrace)


AIR (Obrázky)

24. dubna 2015 v 17:27 | Suki-chan

AIR (Recenze)

24. dubna 2015 v 8:19 | Suki-chan
Anglický název: Air
Rok vydání: 2005
Počet epizod: 13×25 min
Žánr: Akční, Fantasy, Mysteriózní, Romantika, Tragédie

Kunisaki Yukito si vydělává na živobytí chozením od města k městu s loutkou, kterou ovládá svou magií. Během těchto cest hledá anděla, jinak řečeno - dívku s křídly. Hledá ji, protože zmiňovaný anděl velmi trpí kvůli událostem v minulosti, které ji nutí stále létat po obloze. Nikdo ji nedokáže pomoci, nikdo neví, kde právě je. O této dívce mu vyprávěla už jeho matka, která však nedokázala dívce pomoci a tak své břímě, tak jako mnoho generací před ní, předala svému potomku.
Když Yukito dorazí do malého městečka, jeho chabé loutkaření mu moc peněz nevydělá, vlastně vůbec žádné. Když se setká s dívkou Misuzu, je téměř jasné, že ho zachránila před smrtí hladem a její nabídku, aby u ní začal bydlet, okamžitě příjme. Ta se jeví jako nešikovná milovnice dinosaurů, která je často nemocná, ale zároveň má sny, které ji podle Yukita, propojují se záhadnou dívkou s křídly... Ve městě jsou však i další dívky, které potřebují Yukitovu pomoc. Je skutečně Misuzu propojená s andělem?? A jak ji může Yukito zachránit??


Toto anime se mi jevilo jako velmi příjemné rozptýlení během mé nemoci a vlastně se tato idea projevila jako pravdivá. Nicméně, během pár posledních dílů jsem měla neblahý pocit, že mi něco velkého uniklo. A to jako vážně. A i přesto, že jsem počítala s tím, že mi z očí potečou proudy slz, nic takového se nekonalo. Trochu mě to mrzelo, protože to bylo způsobeno právě tím "něčím". A do teď nejsem schopná, jestli to byla moje chyba nebo chyba příběhu...
Postavy se mi charakterově dost líbily. Největší dojem na mě udělala Minagi, která mi přišla jednoduše COOL. A osoby, které zpočátku mohly působit jako dost nepříjemné, se v průběhu děje vyvinuly do docela příjemných.
Anime oceňuji i přes moje "špatné sledování". Působí to zasněně, romanticky, chvilkami možná i jako oddechová komedie a ke konci to vygraduje do velmi nemilosrdné tragédie. Pokud nevíte na co se máte podívat, zkuste se mrknout na tohle

Hudba: Opening se jménem Tori no Uta nazpívala zpěvačka Lia. Musím se přiznat, že jsem ji pořád přeskakovala. Ne že by byla ošklivá, ale moc mě nebavila. Hlavně od druhé poloviny openingu. Od stejné zpěvačky je i ending s názvem Farewell Song. A u toho musím prohlásit, že ten jsem už vůbec neposlouchala. Shrnula bych to tak, že co se hudby týče, AIR mě nijak nepohoršil, ale ani neoslnil.
Grafika: Velké oči, malá ústa a nos. Typické pro starší anime. Přiznávám, že to není můj šálek čaje, ale díky příběhu se to dá přetrpět.

AIR (Online//Download)

21. dubna 2015 v 22:30 | Suki-chan

Online

Anime - Manga (pouze s přihlášením)

Download

Anime - Manga (pouze s přihlášením)

It Moves (Rozcestník)

21. dubna 2015 v 19:41 | Suki-chan

Recenze

Obrázky


It Moves (Obrázky)

21. dubna 2015 v 19:40 | Suki-chan