Březen 2015Misao (Recenze)

31. března 2015 v 19:06 | Suki-chan

Tvůrce: Sen
Žánr: Horror, Mystery
Počet možných konců:
Hodnocení: 8/10

Dívka Misao byla vyvrhelem třídy, šikanovaná od ostatních spolužáků a neměla se s tím komu svěřit. A pak náhle, za nevyjasněných okolností, zmizela. Už je to šest měsíců a dívka Aki (chlapec Akito) na ní stále myslí, protože se s ní chtěla sblížit a stát se její kamarádkou. Mezi ostatními spolužáky však vznikly dvě teorie - 1) Utekla pryč 2) Spáchala sebevraždu. Když se třída přenese do alternativní dimenze a jdou jim po krku mrtvoly a duchové, začínají si někteří lidé uvědomovat, že to, co pro ně byla zábava ještě před šesti měsíci, se jim vrátí... A s úroky. Zachrání Aki ty, kteří se mají stát obětí?? Kdo útočí?? A proč??

Můj názor:
Fíha... Tenhle příběh má něco do sebe. Sice to působí dojmem sečtením všech možných katastrof do jedné velké, ale pořád to není jako některé americké filmy. Ke konci mi bylo líto některých postav, které v ději figurovali, ale co se dá dělat, byli prostě špatní.. A myslím, že se víc hodí hrát za kluka, vypadá to potom víc.. romanticky??

Akemi Tan (Recenze)

31. března 2015 v 19:04 | Suki-chan

Tvůrce: outkataoka
Žánr: Horror, Mystery
Hodnocení: 6/10

Shimoda Shimoko žije v malé vesnici, která je pod ochranou boha Ou... Aspoň tak se to říká a každý den mu někdo chodí obětovat. Pravidlo je jasné - donést jídlo, moc se nezdržovat a neochutnávat. Pokud by se tak stalo a pravidlo bylo porušeno, na vesnici by zaútočili démoni, kteří by ji celou zlikvidovat.
A tak jednoho dne, když jde malá Shimoda obětovat, odehrají se věci, které celou vesnici dostávají do nebezpečí a její život samozřejmě také... Zvlášť, když chce koloběh událostí zastavit.

Můj názor:
Omlovám se, ale tento příběh byl pro mě děsivý pouze obrázky, které se párkrát objevili, protože jinak je děj takový... "Uteču sem, tady je zamknuto, chci se tam dostat, pořád běhám po pokojích a když konečně najdu to, co chci, za dveřmi je to, co mě bude chtít sežrat." Takže vlastně věčně běháte z místnosti do místnosti a čekáte, až na vás něco zaútočí, aby jste se posunuli ve hře.
Nicméně, musím poměrně pochválit konec, jenom mě mrzí, že to úplně doslova nevysvětlili, takže tu zůstává pár možných teorií o tom celém.

Ib (Recenze)

31. března 2015 v 8:56 | Suki-chan

Tvůrce: Kouri
Žánr: Horror, Mystery
Hodnocení: 7/10

Malá Ib vyrazí se svými rodiči do galerie umění a tehdy jejich největším společným strachem je, aby se Ib neztratila. Když se ale Ib po zablikání světel ocitne sama v celé galerii a jedinou cestou pryč je skok do obrazu, její strachy naberou zcela jiný rozměr. Zvlášť, když je její život zavislý pouze na jedné jediné rudé růži, kterou drží v ruce a jejím společníkem se stává Garry a později i Mary. Ale kdo chce a může skutečně z obrazu ven??

Můj názor:
Neříkám, že příběh nebyl zajímavý, ale všechno co se odehrálo bylo trochu... Kombinací všeho možného a to se mi moc nelíbilo. Scéna s panenkou byla hrozná, běhal mi z ní mráz po zádech a dáma v červeném mi taky přivaděla infarkty. Nicméně oceňuji velké množství konců a jejich varianty, které dávají každému šanci najít si ten svůj Happy End. Ovšem to, že je tato hra tak vychvalovaná jako třeba Mad Father mi prostě nejde do hlavy...


The Witch´s House (Obrázky)

31. března 2015 v 0:55 | Suki-chan


The Witch´s House (Recenze)

31. března 2015 v 0:25 | Suki-chan

Tvůrce: Fummy
Žánr: Horror, Mystery
Hodnocení: 9/10

"Jenom na den... ano??"

Mladá Viola se ocitne v lese a po malé úzké cestičce se dostane až do domu, ve kterém údajně bydlí zlá čarodějnice. Tato čarodějnice, jak se později dozvídáme, se jmenuje Ellen a je těžce nemocná, tudíž ji nezbývá mnoho života a spíše prožívá utrpení. Pomalými krůčky nacházíme útržky deníků a tím i Violiných a Elleniných vzpomínek, které vedou do bodu, kdy není možné vzít zpět vyřčená slova a vykonané činy.

Můj názor:
Kdyby skončilo všechno podle mých představ, dala bych tomu klidně těch deset, protože to je velmi zajímavý a i dojemný příběh. Na druhou stranu, prostě mě štve, že to tak nedopadlo a dlouho mi to leželo v žaludku, protože tohle můžou vymyslet jenom blázni. Opravdu a vážně, sečteno a podtrženo, hra super, konec smutný, ať už je jakýkoliv.


Mad Father (Obrázky)

30. března 2015 v 23:40 | Suki-chan
Mad Father (Recenze)

30. března 2015 v 22:43 | Suki-chan

Tvůrce: Sen
Žánr: Horror, Mystery
Hodnocení: 10/10

Aya Drevis je mlaďounká dívenka, která před pár lety přišla o matku kvůli její vážné nemoci a nyní žije pouze s otcem a jeho asistenkou Marii v jejich velké rezidenci. Bohužel, její otec je vědec a tak celé dny a noci tráví ve své laboratoři do které Aya nesmí vstoupit, ačkoliv je jí jasné, že za zakázanými dveřmi se dějí děsivé věci...
Den před výročím matčiny smrti se Aya během noci rozhodne, že se půjde zeptat otce, jestli by se nemohli zajít podívat na matčin hrob. Otec souhlasí a pošle Ayu spát. S úderem půnoci se však ozve hrozivý výkřik a když Aya vyjde z pokoje a uvidí krev a pár hýbajících se mrtvol, pochopí, že musí zachránit nejenom otce, ale uchránit i samu sebe... Pomůže jí Marie překonat všechny nesnáze?? Kdo může za dění v domě?? A je její láska k obou rodičům stejně velká??

Můj názor:
Jedna z mých milovaných srdcovek. Byla jsem z ní nadšená od začátku až do konce, protože hra je chytlavá a její zpracování je více než dostačující.