Listopad 2014

Akuma no Riddle (Recenze)

29. listopadu 2014 v 13:34 | Suki-chan
Anglický název: Riddle Story of Devil
Rok vydání: 2014
Počet epizod: 12×
Žánr: Akce, Boj, Drama, Shojo ai, Školní, Tragédie

Tokaku Azuma je vyslána na soukromou dívčí akademii do Černé třídy. V Černé třídě spolu s ní je dalších dvanáct spolužaček, z nichž je jedenáct jako ona, od dětství cvičení nájemní zabijáci, žoldnéři a vrazi. Pouze jedna jediná, Haru Ichinose, neměla žádný výcvik, ale má touhu po životě, který má ale jedna z nich ukončit. O to totiž v této třídě jde - ta, která ji zabije může mít jakékoliv přání. Jenomže Tokaku něco k Haru táhne a proto se ji rozhodne chránit. Proč je zrovna Haru ta, která má být zabita?? A jaké důvody a přání mají její budoucí vrazi??


Ačkoliv Shojo ai moc nesleduju, dalo by se říct, že vlastně vůbec, tento námět mě zaujal jenom díky názvu a zmínce o tom, že má vyjít jako anime. Proto jsem si počkala a dočkala jsem se solidního anime, které ale ke konci plete trošku páté přes deváté a nijak jsem si nebyla jistá, jestli jsem to pochopila dobře. Trošku mě mrzelo, že jedné vražedkyni se nedostalo tolik místa a že vlastně ani neměla skoro žádný pokus. Naopak mi přišlo, že se trošku dával prostor tam, kde by vůbec nemusel být, ale co...


Kresba: Velké množství žen, každá s jiným obličejem, oblečením, zbraněmi... Vcelku se i střídalo prostředí, kde se děj odehrává. Kresba tedy špatná nebyla, příjemně se sledovala.
Hudba: Hudba se mi líbila, proběhla zde velká škála endingů, což vidám opravdu zřídka. Opening se jmenuje Soushou Innocence a nazpívala ho Maaya Uchida. U endingů bych asi měla vyjmenovat všechny, že?? Pro přehlednost je vypišu do sloupku:
1. ending - Tokaku Azuma - Paradox
2. ending - Haru Ichinose - Kinou, Kyou, Ashita
3. ending - Otoya Takechi - Concentration
4. ending - Kouko Kaminaga - Across the Fate
5. ending - Haruki Sagae - Doute Kotonai Sympathy
6. ending - Hitsugi Kirigaya & Chitaru Namatame - Poison me
7. ending - Suzu Shutou - Suzukaze
8. ending - Mahiru (Shinya) Banba - Mayonaka no Toubou
9. ending - Isuke Inukai - Tenshi no Sumairu
10. ending - Sumireko Hanabusa - Inochi no Karakuri
11. ending - Nio Hashiri - Survival
12. ending - Všichni, které jsem předtím zmiňovala (Celá skupina) - Queen
Co se týče OST bylo dobré. Taková melodie k boji (Battle Theme) byla docela slušná. A samozřejmě se zmíním o The Last Party, kterou zpívají taktéž všechny postavy.


[AMV] Ga-Rei-Zero - Against the Tide AMV④FUN

23. listopadu 2014 v 15:01 | Suki-chan
Na motiv mého snad nejoblíbenějšího anime! Taky vám ta angličtina zní tak divně??

Video - ZDE