Duben 2014

My dream is REAL!

30. dubna 2014 v 17:26 | Suki-chan

*Toto je jen takové malé poděkování pro čtenáře mých recenzí.*

Když jsem se včera podívala na správu blogu (navštěvuju ji vcelku často, ale nic nepřidávám), zpozorovala jsem něco nevídaného, něco, co na mém blogu ještě nebylo... Jednoduše to, že předevčírem na něm bylo 150 lidí! Nemohla jsem tomu uvěřit (většinou to je něco okolo 30, max 50) a tak jsem si říkala, že to třeba blbne (ačkoliv se ukazovali i nejvíce otevírané stránky). Dnes jsem se na to šla podívat znova... A k mému úžasu tam přibylo dalších 5 lidí.

Co z toho vyvozuji?? Že jsem na vás neuvěřitelně pyšná! Na ty, kteří sem chodí podívat na recenze a i na ty, kteří jenom nakouknou.

MOC DĚKUJU!


Gosick (Obrázky)

20. dubna 2014 v 20:15 | Suki-chan

Gosick (Online//Download)

20. dubna 2014 v 19:55 | Suki-chan

Episoda 1 ......... Download / Online
Episoda 2 ......... Download / Online
Episoda 3 ......... Download / Online
Episoda 4 ......... Download / Online
Episoda 5 ......... Download / Online
Episoda 6 ......... Download / Online
Episoda 7 ......... Download / Online
Episoda 8 ......... Download / Online
Episoda 9 ......... Download
Episoda 10 ......... Download
Episoda 11 ......... Download
Episoda 12 ......... Download
Episoda 13 ......... Download
Episoda 14 ......... Download
Episoda 15 ......... Download
Episoda 16 ......... Download
Episoda 17 ......... Download
Episoda 18 ......... Download
Episoda 19 ......... Download
Episoda 20 ......... Download
Episoda 21 ......... Download
Episoda 22 ......... Download
Episoda 23 ......... Download
Episoda 24 ......... Download

Gosick (Recenze)

20. dubna 2014 v 19:31 | Suki-chan
Anglický název: Gosick
Rok vydání: 2011
Počet epizod: 24×25 min
Žánr: Drama, mysteriózní, komedie, romantika

Kazuya Kujou je výměný student z Japonska, který se rozhodl studovat v Sauville (Sauburie), vymyšlené zemi, na akademii Saint Marguerita. Jeho příchod vyvolá velký rozruch, protože se mu říká "Jarní Shinigami" a všichni spolužáci se ho straní. Vše se ještě více zamotá, když v knihovně, v nejvyšším patře, najde zahradu a dívku s krásnými blond vlasy, která vypadá jako panenka. Tato dívka se jmenuje Victorique. Nejenom, že je velice náladová a má ráda sladkosti, ale také neobyčejně chytrá díky své "Fontáně moudrosti". A jelikož je v Sauville mnoho tajemných historek, které nebyly vyřešeny, pouští se do nich Kujo a Victorique spolu. Co se ale stane, když dojde na Victoriquinu minulost?Tohle anime jsme měla už dlouhou dobu vyhlídnuté. Vlastně ani nevím, proč jsem ho tak dlouho odkládala, protože po všech stránkách mě zajímalo a jelikož bylo vydané v roce 2011, dalo se i dohledat. No nic..
Celý příběh je proplétán mnohými dějovými liniemi, od minulosti některých postav až po historky, které navazují na vše, co se v anime děje. Trošku podezřelé, ale přešla jsem to jenom s úšklebkem, protože jsem uznávala, že děj je pečlivě promyšlen.
Postavy byly (aspoň některé) opravdu divné. Budiž, uznávám, že bez otravných postav by to nebylo anime, ale proč to musí být vždy upištěné učitelky, nebo dívčí konkurence, která chápe jaký je mezi hlavní dvojicí vztah, ale i přesto to nevzdává?! Pak tu máme Grevila, muže, který dokáže být hodný, ale také pěkně krutý. Ten u mě zůstal asi tak na první příčce z deseti, nijak oblíbený, ale do šmejdů bych ho nezařadila. Na závěr bych okomentovala hlavní dvojičku... Kujo je nevýrazný, hodný, ačkoliv taky někdy dost natvrdlý a upřímně už mě s tím "vždy tě najdu" začínal pěkně otravovat. Victorique byla zajímavá osůbka! Nevím, jestli bych jí dokázala zařadit k tsundere typům, ale přece jenom tam nějaké to typické chování občas bylo. Ale zamilovala jsem si jí!

Hudba: Opening se celých 24 dílů neměnil, což bylo trošku neobvyklé, ale nevadilo mi to. Jeho název je Destin Histoire a nazpívala ho Yoshiki Lisa, pro mě dosud neznámé jméno. Píseň byla hezká, ale jeho text mi neustále vrtá hlavou, protože jsem ho viděla v angličtině, dvakrát v češtině a pak jsem si to přeložila sama... Výsledek byl takový, že to mělo vždy jiný význam! Endingy byly dva a oba se mi líbily. První se jmenuje Resuscitated Hope a je od Lisy Komine. Druhý se jmenuje Unity a je od stejné zpěvačky z prvního ED. Obě písničky jsou dost dramatické a také trochu smutné.
Grafika: Oceňuji jí. Různé prostředí, roční období, střídání oblečení, mnoho postav... Dělalo to hezký dojem. Postavy byly pěkně namalované, některé měly působit drsně a tvrdě, jiné měly být už od prvního pohledu roztomilé, nebo minimálně přihlouplé.