Leden 2014

Diabolik Lovers (Recenze)

19. ledna 2014 v 13:19 | Suki-chan
Anglický název: Diabolik Lovers
Rok vydání: 2013
Počet epizod: 12×15 min
Žánr: Drama, Bishounen, Shoujo

Yui Komori vyrůstala v klášteře jako sirotek, kterého se nakonec někdo ujal. Tento život se ale změní, když se za nejasných okolností musí přestěhovat do podivné rezidence k neznámým lidem. Hned při vstupu uvidí spícího chlapce, který nejeví žádné známky života. Pomalu už volá sanitku, když se najednou zvedne a představí se. Takto se seznámí se všemy členy této podezřelé společnosti, kteří jí okamžitě zakáží kontakt se světem a utéct by pro ní znamenalo jistou smrt. A tak musí začít žít se šesti bratry, kteří na ní mají pořád chuť, protože nejsou tak docela lidmi... Proč se to stalo zrovna jí?? A kdo je ta tajemná žena, kterou pořád vídá??


Tak toto vidím dosti bídně. Dokoukala jsem to celé a upřímně jsem nebyla o moc moudřejší než na začátku. No, opravdu. Hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická, protože to byla taková ta naivní blbka, která je má svou čistou duší změnit. A to se taky nekonalo, možná jenom u jednoho a o tom také vcelku pochybuji. Bratříčci byli zřejmě zakomplexovaní neotesánci, většina sadisti, blázni, nebo sexuální maniaci. A v tomto se naše milá Yui pohybuje. Takže je to vlastně o tesácích, krvi a kousku děje, který je ale nesrozumitelný a na konci divně useknutý. Hlavně, že tam nacpali každýho kecy, které mají divačkám rozbušit srdce. Sorry, ale to bylo na mě moc! Nepochopila jsem ani jejich matku (právě mi vypadlo jméno), po které asi tento komplex zdědili. No prostě: Upíři=hezký, růže=hezký, sídlo=hezký, děj=dohromady tři hodiny. Diabolik Lovers, nebylo sice na Oscara, ale aspoň jsem ten čas nějak zaplácla!

Grafika: To bylo tak asi jediné pořádné plus, které by mělo být pěkné u každého anime, no ne??
Hudba: To bylo asi jedno z těch opravdových plus. Opening s názvem Mr. Sadistic Night (jak příhodný název) nazpívali dva ze seiyuu - Ayato Sakamaki (Hikaru Midorikawa) & Shuu Sakamaki (Kosuke Toriumi). Opening se mi líbil, ale můj favorit na nějaké dlouhé poslouchání na 50% není. Ending se jmenuje Nightmare a je od Yuki Hayashi, ačkoliv v písničce neřekne ani slovo...

Ee? Ah, Sou [Yamai]

8. ledna 2014 v 21:03 | Suki-chan
Ten hlas! Já opravdu miluju Vocaloid!

Video - ZDEDiabolik Lovers (Obrázky)

4. ledna 2014 v 14:48 | Suki-chanKuroshitsuji (Download / Online)

3. ledna 2014 v 9:47 | Suki-chan

Episoda 1 ......... Download / Online
Episoda 2 ......... Download / Online
Episoda 3 ......... Download / Online
Episoda 4 ......... Download / Online
Episoda 5 ......... Download / Online
Episoda 6 ......... Download / Online
Episoda 7 ......... Download / Online
Episoda 8 ......... Download / Online
Episoda 9 ......... Download / Online
Episoda 10 ......... Download / Online
Episoda 11 ......... Download / Online
Episoda 12 ......... Download / Online
Episoda 13 ......... Download / Online
Episoda 14 ......... Download / Online
Episoda 15 ......... Download / Online
Episoda 16 ......... Download / Online
Episoda 17 ......... Download / Online
Episoda 18 ......... Download / Online
Episoda 19 ......... Download / Online
Episoda 20 ......... Download / Online
Episoda 21 ......... Download / Online
Episoda 22 ......... Download / Online
Episoda 23 ......... Download / Online
Episoda 24 ......... Download / Online

Online - Pro shlédnutí videa musíte být přihlášeni!


Toradora!! (Download / Online)

2. ledna 2014 v 16:28 | Suki-chan

Episoda 1 ......... Download / Online
Episoda 2 ......... Download / Online
Episoda 3 ......... Download / Online
Episoda 4 ......... Download / Online
Episoda 5 ......... Download / Online
Episoda 6 ......... Download
Episoda 7 ......... Download
Episoda 8 ......... Download
Episoda 9 ......... Download
Episoda 10 ......... Download
Episoda 11-16 ......... Download
Episoda 17-21 ......... Download
Episoda 22-25 ......... Download

Online - Pro shlédnutí videa musíte být přihlášeni!

Toradora!! (Obrázky)

2. ledna 2014 v 16:08 | Suki-chan


Toradora!! (Recenze)

2. ledna 2014 v 15:44 | Suki-chan
Anglický název: Toradora!
Rok vydání: 2008
Počet epizod: 25×25 min
Žánr: Komedie, romantika, školní život, milostný mnohoúhelník

"Ty jsi tygr, já jsem drak..."

Ryuuji Takasu žije pouze se svou matkou a snaží se přežít střední školu. Otce nikdy neviděl, i přesto si může představit jak vypadal, stačí se jenom podívat do zrcadla. Jeho výška, tvář i pohled, to všechno jsou dokonalé ingredience k tom, aby si o něm všichni mysleli a to jak spolužáci, tak i učitelé, že to je vrah s kameným srdcem. Pravda je ale jiná. Je nevěřitelný puntičkář, který pořád uklízí, má věrného přítele Yuusaku Kitamuru a vyhlédnutou dívku, svou tajnou lásku, Minori Kushiedu. To vše bylo vcelku normální a šlo podle plánu, dokud nenarazil na malou Aisaku Taigu, která je také přezdívaná jako "Kapesní Tygr". Ta je právě nejlepší kamarádkou Kushiedy, ale je zase zamilovaná do Kitamury. A tak po pár útocích, zjištění, že Taiga je strašnej bordelář a že bydlí vedle něj, se dohodnou. On pomůže jí a ona pomůže jemu. Ale co když se pocity mění a někteří ani o pomoc v lásce nestojí??


Tento seriál mě lehce překvapil. Vlastně jsem si představovala romatickou komedii s jednoduchým dějem, kde je úplně jasné jak to skončí. Místo toho jsem se dočkala vcelku rozsáhlého příběhu, kde nic není jak se na první pohled zdá (a pokud se zdá, tak je to stejně nějak komplikované). Upřímně, občas mi to vyznělo jako nějaká telenovela a žasla jsem nad tím, jak jsou postavy vyspělé, občas dětinské a tam kde bych to zrovna nečekala výbušné. Všechny hlavní hrdinky vypadají občas jak z nějakého hororu a Kitamura se zase projevuje jako úchyl, což mě vždycky rozesmálo.
Ale konec mě zklamal a to docela dost. Mrzelo mě, že z toho udělali takový drama, ačkoliv to teda mohli aspoň něčím odlehčit...

Grafika: Kresba byla příjemná, taková úsměvná. Taiga se mi líbila, Kushieda a Ami bylo slabší kafe. Kluci ucházeli.
Hudba: První opening s názvem Pre-Parade nazpívali tři hlavní představitelky, čili jejich seiyyu. Jejich jména jsou Rie Kugimiya,Eri Kitamura & Yui Horie. Ten jsem poslouchala dokola dokolečka, takže mi za dva dny začal lézt na mozek. Druhý opening má název Silky Heart a nazpívala ho Yui Horie. Ten se ze začátku líbil, ale skončilo to s ním podobně jako s prvním openingem. Oba endingy jsem přeskakovala, protože se mi prostě nezdáli. První ending se jmenuje Vanilla Salt a nazpívala ho Yui Horie, druhý ending s názvem Orange nazpívali opět Rie Kugimiya,Eri Kitamura & Yui Horie.