Prosinec 2012

Earl and Fairy // Hakushaku to Yousei (Recenze)

31. prosince 2012 v 4:59 | Suki-chan
Anglický název: Earl and Fairy
Rok vydání: 2008
Pošet epizod: 12×25 min
Žánr: Bishounen, Fantasy, Komedie, Romatika

Příběh je zasazen do Anglie v 19. století, kdy skřítkové a podobná stvoření jsou jen pohádky pro malé děti. 17-letá Lydie Carlson je jiná než ostatní, protože vidí tyto tvory a na tom si také zakladá svou profesi jako lékařka skřítků. Jednoho dne jí příjde dopis od jejího otce s přáním, aby za ním přijela do Londýna. Ona jeho žádosti vyhoví a tak se svým kocourem Nicem, se kterým umí mluvit, vydává na cestu. Hned co ale nastoupí na loď, je požádána o pomoc mužem, kterého na této lodi už delší dobu drží. Po útěku se z tohoto muže vyklube Edgar JC Ashenberg, který vše měl dopředu naplánované a s Lydií chce nalézt zázračný meč Mellow. Meč Mellow může ale vlastnit pouze potomek z rodu Earl a on na to opravdu nevypadá. Přesto se odvážná Lydia, Nico, Edgar a jeho věrný sluha Raven vydávají na cestu plnou dobrodružství, které změní jejich životy...


Další romantika na mém seznamu, které jsem si přes zimu nemohla nechat ujít. Zkoukla jsem to přes jednu noc (bože, co to jsem za člověka?!), což nebyl zas tak velký problém kvůli malému počtu dílů. Opening mi přišel dost veselý a zrovna takový druh mám ráda. Ending šel do klidných tónů, takže se moc nevtíral, nicméně pořád u mě vedl opening. Kresba sice nebyla nijak oslnivá, ale nebyla ani ošklivá, počítala bych jí mezi ty lepší. Příběh byl krásný a počet bishíků vcelku velký. Většina si získala mé srdce. Když to tak vezmu, vždy jsem milovala příběhy zasazené do Anglie, stejně jako je to u Kuroshitsuji a tak možná nebudu moc objektivní. Musím ale uznat, že Earl and Fairy patří k skvělým anime!Tonari no Kaibutsu-kun (Recenze)

30. prosince 2012 v 23:06 | Suki-chan


Anglický název: My Little Monster
Rok vydání: 2012
Počet epizod: 13×25 min
Žánr: Animovaný, komedie, romantický

Mizutani Shizuka je "ledovec" a knihomol, které záleží jenom na známkách a proto pořád jenom studuje a studuje, čímž nemá žádné přátele. Vše se ale změní, když jí učitelka požádá o donesení zápisků klukovi, který se první den porval a ve škole se už neobjevil. Ač chce či nechce musí, a tak spolužákovi Haruovi zápisky donese. Dost se ale diví, že pod skořápkou delikventa se nachází velice milý a stydlivý kluk, který je na tom s přáteli skoro stejně jako ona. Po pár momentech kdy se ho zastane, se na ní nalepí jako klíště a při pronesení věty: "Asi tě miluju." se její nudný život, který doposud měla změní...

Můj názor:
Musím přiznat, že poslední dobou narážím na lepší a lepší anime, která mě vždy dost nadchnou. No a u Tonari no Kaibutsu-kun to není jinak. Provedení příběhu bylo skvělé, ale protože nechci spoilerovat nebudu říkat mojí nejoblíbenější scénu. Grafika je stejná jako u jiných anime, moc se mi líbili ksichtíky, které hlavní představitelka dělala. Všechny postavy mají charakter, minulost a nějaké potíže (navíc jsou všechny hezké, hlavně hlavní pár). Romantika se zde objevuje dosti často a vtipné scény též nechybí. Hudebně jsem si musela malinko zvykat, hlavně u openingu jsem si říkala: "Co to je?" A tak můj verdikt oznamuje, že pokud chcete vidět romantiku s velkou porcí humoru (nevyplácí se na to dívat ve dvě hodiny ráno jako já, která se dusila smíchy tak, aby nikoho neprobudila) tak rozhodně doporučuju!


Ao no Exorcist // Ao no Futsumashi (Recenze)

28. prosince 2012 v 16:28 | Suki-chan


Anglický název: Blue Exorcist
Rok vydání: 2011
Počet epizod: 25×25 min
Žánr: Animovaný, drama, fantasy, akční

Asiyah, je země, kde žijeme my, lidé. Zrcadlo našeho světa je Gehenna, svět který obývají pouze démoni. Před patnácti lety byla "modrá noc", kdy zemřeli ti nejlepší z nejlepších exorcistů, kteří se snaží tyto světy oddělit. Dnes již patnáctiletý Okumura Rin žije se svým dvojčetem Yukiou a nevlastním otcem, neboli "dědulou" v klášteře. Je obyčejný teenerger, který sa snaží vyhnout škole i práci. Zlom přichází ve chvíli, kdy vídá malé poletující kuličky i monstra, která nikdy předtím neviděl. Vysvětlení nedostává ani ve chvíli kdy je mu dána katana s tím, aby odsud co nejdříve utekl. Vrací se, ale ve chvíli kdy se s "dědulou" pohádá, se seznámí se svým skutečným otcem, Satanem...

Můj názor:
Tento seriál se vám líbit nemusí, protože někteří lidé zavrhují příběhy jdoucích lidí za pomstou a splněním svého snu (chci se stát Hokage, Paladin atd.) Ovšem ti kterým toto téma nevadí vřele doporučuji. Graficky je to velice pěkné, přece jen to není moc staré anime. Samotný příběh je stejně vyrovnaný jako grafika, neustále se něco děje a vtipům se také zasmějete. Podtrženo sečteno, anime je velice povededené a já sama jsem si toto anime zamilovala. Pravda, co se dalo očekávat od Ao no Exorcist, když jsem nenašla žádnou recenzi, která by toto dílo nepovyšovala nad ostatní...

Naruto 3 (Recenze)

22. prosince 2012 v 12:27 | Suki-chan

Název: Pro své sny
Autor: Masashi Kishimoto (Masaši Kišimoto)
CZ Vydavatelství: Crew
Počet stran: 205

Zabuza, nindža zabiják, selhal při prvním pokusu o likvidaci stavitele mostů Tazuny... ale pořád ještě je naživu a to znamená, že boj nekončí! Naruto, Sasuke a Sakura teď musí ochránit celou Tazuneho rodinu před nebezpečím... a je zcela jasné, že na tohle jejich síly nestačí. Pokud chtějí přežít, musí musí se podstatně zlepšit. Jenže je tu malá chybička ve výpočtu. Čekají útok jednoho nindži - a blíží se dva. Naši hrdinové se budou muset rozhodnout, co všechno jsou ochotní udělat, aby splnili svůj úkol. Jsou ochotní při obraně ostatních zabíjet... a zemřít?? (oficiální text distributora)


Obsah kapitol:

18. Výcvik začíná
19. Symbol odvahy
20. Země, co měla hrdinu...!!
21. Setkání v lese...!!
22. Rival na scéně
23. Dvojitý útok!!
24. Rychlost!!
25. Pro své sny...!!
26. Zkáza šaringanu...!!
27. Procitnutí...!!


Můj názor:
Třetí díl mám dost ráda, protože je v něm spousta vtipných momentů a konec přinese konečně něco, na co mnozí čekali, Narutovu utajovanou stránku. Navíc se zde objevuje jeden z těch delších bojů, takže si konečně na své přijdou ti, kteří chtějí nějakou pořádnou akci.

Naruto 2 (Recenze)

22. prosince 2012 v 12:08 | Suki-chan

Název: Nejhorší Klient
Autor: Masashi Kishimoto (Masaši Kišimoto)
CZ Vydavatelství: Crew
Počet stran: 205

Naruta, Sasukeho a Sakuru čeká největší úkol jejich života - začít spolupracovat jako tým. Pokud mají přežít, musí se naučit bojovat společně a ne každý za sebe nebo dokonce proti sobě. A budou si muset pospíšit. Právě dostali svou první misi. Zdánlivě jednoduchou, ale ve světě nindžů není nic takové, jak se zdá! (oficiální text distributora)


Obsah kapitol:

8. Proto jste selhali!!
9. Nejhorší klient
10. A teď druhý
11. Vylodění...!!
12. Je po všem!!
13. Jsem nindža!!
14. Tajný plán...!!
15. Návrat šaringanu!!
16. Co jsi zač?!
17. Příprava na boj!!


Můj názor:
Manga nabírá na otáčkách, dostavuje se první mise a s ním i více odhodlání hlavní postavy. Děj ze začátku vypadá velmi legračně, nicméně v dalších chvílích vygraduje a pak už můžete jenom sledovat, co bude dál.

Naruto 1 (Recenze)

22. prosince 2012 v 11:55 | Suki-chan

Název: Naruto Uzumaki
Autor: Masashi Kishimoto (Masaši Kišimoto)
CZ Vydavatelství: Crew
Počet stran: 187

Naruto není zrovna dokonalý žák. Víc než bojová umění mu jde provokování učitelů a jiné poťouchlosti. Přesto má jeden sen. Chce se stát největším bojovníkem, co kdy žil. Chce nosit titul hokageho. Což je docela problém - zatím se mu nedaří dotáhnout to ani na nindžu nejnižší kategorie a u každé zkoušky propadá. Jenže Naruto v sobě skrývá jedno temné tajemství. Tajemství, které ho může dovést k cíli... nebo zničit celý svět. (oficiální text distributora)


Obsah kapitol:

1. Naruto Uzumaki!!
2. Konohamaru!!
3. Sasuke Učiha!!
4. Kakaši Hatake!!
5. Nepozornost - největší nepřítel!!
6. Sasuke by se přeci...!!
7. Kakašiho ortel


Můj názor:
Tak se mi konečně dostal do rukou a také do mé poličky první výtisk Naruta jako mangy. Nečekala jsem, že se anime drželo úplně a zcela předlohy, ale už bych si asi mělo zvyknout, že to není jen tak obyčejná knížka, kde se ve filmovém zpracování vynechá mnoho scén. Takže kdo viděl anime a chce si koupit mangu, může stejně jako já, ale budete vědět úplně všechno, co se v ději odehraje.
Ale abych napsala i něco pro někoho, kdo anime neviděl - Příjemný příběh, pár vtípků a také poznámky autora, které jsou stručné a zároveň mohou pobavit nebo vás nechají nahlédnout do zákulisí.


Jak to jenom říct...

22. prosince 2012 v 1:49 | Suki-chan |  Moje zápisky
Jak to jenom říct aneb další rozruch kolem konce světa...
Konec světa je dlouho omívané téma, které v posledních dnech bylo dosti rozebírané. Ve čtvrtek to náš učitel popsal slovy: "Konec světa jsem začil asi desetkrát a asi ještě desetkrát zažiju." načež nám popřál hezké svátky a my vystřelili ze školy. Nicméně jsem ještě v ten den slyšela více či méně možné konce světa např. Mayové žili v Americe, že jo?? A pro ně to byl jejich svět. Kdo ví kam míří, ví správně. Takže by teoreticky měla být zničená jenom Amerika. Pak jsou tu teorie o mimozemšťanech co nás sledují, asteroid co nás zničí, nějaké prapodivné seskupení planet... Ať je to jak chce, konec světa nebyl. A já jenom hádám, že ještě nemají datum na příští rok.

07 Ghost (Recenze)

10. prosince 2012 v 9:53 | Suki-chan
Anglický název: 07 - Ghost
Rok vydání: 2009
Počet epizod: 25×25 min
Žánr: Akční, Bishounen, Démoni, Fantasy, Komedie, Magie

Teito Klein je velice samotářský, uzavřený a schopný žák vojenské školy, který se zdokonaluje v ovládání Zaiphonu. Bohužel si nepamatuje nic ze své minulosti, mívá zvláštní sny a navíc byl otrokem. Jeho jediný přítel je Mikage, který ho chrání před posměšky ostatních spolužáků. Jednou večer před závěrečnou zkouškou, si dají slib, že pro sebe obětují i život, aby jeden druhého ochránili. Během zkoušky mají zabít zločince, kterého Teito dostane na kolena, ale dává mu milost. Ve stejnou chvíli do arény vkročí generál Ayanami, který protivníka zabije. Další den Teito slyší zvuk, který se objevuje i v jeho snech. Jde za ním a zastaví se před dveřmi, kde generál mluví o oku Mikhaila a království Raggs. Teito se neudrží, zaútočí na něj a skončí ve vězení. Sám se z toho dostane, ale cestou potká Mikageho, který mu běžel na pomoc s vědomím, že bude vina i na jeho straně. Po pár okolnostech sedí zraněn v "létajícím stroji", který padá na zem a mezitím smete dalšího člověka, Fraua, který ho s přáteli vezmou do chrámu. Vojáci, kteří ho hledají sice nesmí vkročit na tuto půdu, můžou, ale zvolit lest...


Předem se omlouvám za tak velkou a možná i nesouvislou recenzi, jenže ono se toho odehraje pravdu moc... Tohle anime jsem sledovala už v létě, bohužel se vymazalo a já nenašla čas ho zase schánět. Takže až teď mám náladu a nelituju toho podruhé. Krása, krása a zase krása! Tohle anime se zařadilo mezi mé nejoblíbenější, i když jsem u toho slza ukápne a jsou tam menší hlouposti (např. pouta, která mu sundala až po X-tém díle). Grafika je super, kluci jsou super a příběh jede, tak proč se na to nepodívat??

Hudba: Hudba je velmi příjemná, mám ji stále v telefonu, protože je vážně super. Opening se jmenuje Aka no Kakeru a pochází od Yuki Su. Stal se oblíbeným už od druhého poslechnutí. U endingu to bylo trochu složitější, protože pomalé písně nejsou moc pro mě. Hudba je klidná, uklidňující... Píseň se jmenuje Hitomi no Kotoe a pochází od Noria. Musím přiznat, že u této písně jsem pochopila, že pár slov japonsky zřejmě umím, protože jsem si dokázala tak trochu odhadnout o čem se zpívá.
Grafika: Velmi povedená, dost se mi líbila. Kluci jsou k sežrání :3

Kuroshitsuji II (Recenze)

9. prosince 2012 v 15:30 | Suki-chan |  Kuroshitsuji II
Anglický název: Black Butler II
Rok vydání: 2010
Počet epizod: 12×25 min
Žánr: Animovaný, mysteriózní, komedie

Sebastian Michaelis měl pohltit duši Ciela Phantomive, ale démon mu jí ukradl. Mezitím je v rodině Trancyů nový pán, nalezený syn, který převzal po svém nedávno zesnulém otci pozici "Královnin hlídací pavouk" a všechen jeho majetek. Alois Trancy si sebou přivedl stejně jako Ciel, i nového sluhu Clauda Faustuse. Jednou v noci, ale příjde podivná návštěva, muž oděný celý v černém s kufříkem a žádá o přespání. To je mu dáno a zvědavý Alois chce vědět co se nachází v kufru. Muž mu za jeden druh čaje, který jeho rodina vlastní, ukáže obsah kufru. Čaj je mu dán, muž se ale snaží zmizet. Při útěku se, ale neotevře jenom kufru, ve kterém je tělo Ciela, ale také se dozvídáme jméno muže, Sebastian...


První řadou to nekončí! Viděla jsem to docela rychle, jen ten konec mi přišel nedořešený. Opening i ending se mi líbil, tak nějak to hezky podtrhovalo příběh. Jenom... v hodně, v hodně recenzích jsem četla jak nesnášeli Hannu, jak se jim hned od začátku nelíbila... Možná jsem divná, ale role Hanny v celém příběhu se mi líbila mnohem víc a víc. Jenom jsem si u ní říkala: "Bože, co to je?? Vždyť je to už TŘETÍ démon!" a pak najednou bác... a máme čtvrtého.

Inu x Boku SS // ×SS (Recenze)

2. prosince 2012 v 21:54 | Suki-chan

Anglický název: Inu x Boku Secret Service
Rok vydání: 2012
Počet epizod: 12x24 min
Žánr: Animovaný, komedie, romantický

Ririchio Shirakiin pochází z vlivné a bohaté rodiny a proto by každý řekl, že má vše co k životu potřebuje. Tento celkový dojem, ale ničí fakt, že má v sobě více démoní krve, než její příbuzenstvo a tak je vychovávána jako talisman. Nemá žádné rodinné zázemí a ani přátele, všichni jdou jen po jejích penězích a slávě, která by jim tato rodina mohla dát. Ve škole je šikanována a přehlížena. A tak si vytvoří svojí vlastní zbraň, že lidi odhání nadávkami a urážkami. Ale i pod touto slupkou je stydlivá dívka, která má problémy s vyjadřováním a tak vše řeší přes papír a tužku. Po nějaké době se chce osamostatnit a tak je jí povolena ubytovna Ayakashi Kan, kde žijí jenom démoni se svými bodyguardy (Secret Service). Ona ale svůj SS odmítne, stejně je, ale po jejím boku Miketsukami Soushi, který má, alespoň pro něj, velký důvod u ní být...

Můj názor:
Oddechové anime, kde hlavním dějem jsou démoni, proč ne?? Ale... to neustálé "ano, mám to udělat" a "ne, nemám", co se pořád honilo hlavou hlavní hrdinky, bylo trošku podezřelé, ačkoliv na její povahu se to zřejmě hodilo. Ovšem co mě nejvíce zarazilo bylo to, že se mi ze začátku vůbec, ale vůbec Miketsukami nelíbil. Nebylo to povahou, ale vzhledem. Pak jsem si navykla a dokonce se mi začal opravdu líbit. Anime je možná ze začátku zdlouhavé a pak se to sesype ráz na ráz, ale to tomu nějak neškodí. Konec mě dostal, protože jsem nenarazila na anime, ve kterém by se tato věta řekla...