Červenec 2012

Odjezd!

26. července 2012 v 18:06 | Suki-chan |  Moje zápisky
Takže všem poctivím návštěvníkům blogu... Dnes odjíždím mimo dosah internetu a vracím se až 5. srpna. Můžete se, ale těšit po mém příjezdu na další rubriku a nové články, které mezitím připravím.

Koisuru Boukun (Recenze, Download)

25. července 2012 v 14:30 | Suki-chan

Rok vydání: 2010
Počet epizod: 2×30 min
Žánr: Komedie, Romantika, Shounen Ai & Yaoi

Tetsuhiro Morinaga se jednoho dne vyzná svému staršímu spolužákovi Souichimu Tatsumovi. Tatsuma, je sice zarputile proti gayům, ale přechází přes to. Jako kdyby to pro něj bylo málo, jeho mladší bráška Tomoe, si našel přítele a stěhuje se s ním do Ameriky. O rok později je v San Francisku legalizace sňatků gayů. Jakmile se to Souchi dovídá, hned volá bratrovi, jestli o tom ví. Nevěděl, ale během hovoru je svým přítelem požádán, aby s ním někdy odjel do Franciska. A Tomoe řekne... Ano! Mezitím Morinaga dostává od kamaráda lahvičku s drogou, kterou má Tatsumovi dát a vyspat se s ním. Souichi je, ale tak podrážděný, že když se u Morinagi opije a on jde koupit další piva, najde ve skříni zastrčenou lahvičku... Jak to dopadne??

Můj názor:
Grafika hezká, příběh ujde, sranda je, tomuhle anime jde vytknout jen to, že nemá opening a ending mě neuchvátil. Konec byl klasický a vlastně to bylo očekávané. První díl měl asi tak stejnou hloubku jako ten druhý. Yaoi se na mě, ale podepisuje, takže i toto dílo zůstane v mém srdci.

Download:

Hiyokoi (Recenze, Online)

24. července 2012 v 12:28 | Suki-chan

Rok vydání: 2010
Počet epizod: 1×23 min
Žánr: Komedie, Romantika, Školní

Středoškolačka Nishiyama Hiyori je na svých 15, extrémně stydlivá a velice malá, má pouhých 140 cm. Kvůli nehodě přichází do nové školy až po roce a její stydlivost jí neopouští. Když už se odhodlala alespoň říct své jméno, vtrhl do třídy skoro dvoumetrový Hirose Yuushina, který je veselý, usměvavý a drzý...

Můj názor:
V tomto příběhu platí pravidlo, co se škádlívá, to se rádo mívá. Podle toho taky celý příběh jede. OVA s klidným humorem, romantickými chvilkami i drzými hláškami. Jen kdyby to nemělo tak málo minut!

Online:
Shirai (nutná registrace)


Sex Pistols (Recenze, Download)

22. července 2012 v 12:16 | Suki-chan

Rok vydání: 2010
Počet epizod: 2×30 min
Žánr: Komedie, Romantika, Shounen Ai

Lidé se dělí na dvě skupiny - normální (vyvinutí z opic) a Madarui (vyvinutí z ostatních zvířat). Příběh se točí kolem dvou nevlastních bratrů Kunimasa a Yonekuniho. Kunimasa a jeho přítel Niria, požádají Yonekuniho o pomoc kvůli "vracejícímu se původu". Mezítím Yonekuni, který je vyvinutý z plaza, může při změně klimatu ztratit vědomí, nebo hůř, zemřít. Proto si vymyslel jakýsi ohřívač - spí s dívkami. Ale i přes svou nenávist ke stejnému pohlaví, se začíná bavit s třídním předsedou Fujiwarou, který k němu cítí něco víc než ke kamarádovi.

Můj názor:
To co by se dalo považovat jako chyba, se dá i považovat jako plus, proto je pro mě těžké toto ohodnotit. Ze začátku jsem se v tom ztrácela, ale při dokoukání prvního dílu, jsem většinu pochopila a po druhém dílu úplně všechno. Sex Pistols je originální OVA a docela mě to nadchlo. Ale zdálo se mi to, nebo na to, jak byli svalnatí, měli strašně malý oči?? :)

Download:

Papa To Kiss In The Dark (Recenze, Download & Online)

19. července 2012 v 21:44 | Suki-chan


Rok vydání: 2005
Počet epizod: 2×25 min
Žánr: Drama, Komedie, Romantika, Shounen Ai

Příběh se točí kolem slavného herce Kyousukeho a jeho syna Miry. Oba spolu mají vztah, který je více než rodinný. Už od dětství Miry byl k tomu to vztahu "naváděn" a proto jde chápat, že když si s kamarádama řikali své sny, jeho byl " Stanu tatínkovou nevěstou". Jednou, ale do jejich poklidného soužití, zasáhne slavná a krásná herečka Mizuki, na kterou začíná Mira žárlit. Jak kdyby toho nebylo málo, Mira se dostává na střední školu, na kterou musí předložit papíry, které si jde sám vyzvednout. Tam se také dovídá pravdu o tom kdo vlastně je. Je opravdu něco mezi Kyusukem a tajemnou ženou? Má se Mira obávat?

Můj názor:
Upřímně, nevím co k tomu dodat. OVA s klidný příběh a jednoduchým tématem, uplakaného a neustále smutného chlapce, který je šťastný pouze ve chvíli, kdy je s Kyousukem. Jediné co mi vadilo byl nedořešený konec (nebo spíš otázky, které koncem povstanou).

Download & Online
Ano hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai // Ano Hana (Recenze)

18. července 2012 v 19:15 | Suki-chan
Anglický název: Anohana: The Flower We Saw That Day
Rok vydání: 2011
Počet epizod: 11×23 min
Žánr: Drama, Komedie, Romantika, Tragédie

Jinta Yadomi, Meiko Honma, Naruko Anjo, Atsumo Matsuyuki, Chiriko Tsurumi a Tetsudou Hisakawa jsou všichni dohromady Super ochránci spravedlnosti a zároveň velkými kamarády. Krásné dny společného hraní však končí ve chvíli, kdy je Meiko, přezdívaná Menma, kvůli nehodě nalezena mrtvá.
Nyní, o deset let později, se Jintanovi, který se od té doby stáhl do sebe a téměř s nikým nekomunikoval, zjeví uprostřed léta duch Menmy, který má prosbu. Duch ho totiž požádá, aby ji pomohl splnit slib, který před svou smrtí dala. Toto přání ji umožní vrátit se do nebe a reinkarnovat se.
Jintan ji z počátku nevěří, protože ji bere pouze jako letní halucinaci, nicméně za pár dní pochopí, že ji musí pomoci spolu s ostatními. Ale každý z nich má něco, co ho od osudného dne trápí a také... Kdo ještě dnes může věřit na ducha, kterého vidí pouze Jinta??


Silný příběh o tom jak se lidé mohou změnit a jak nějaký zážitek může poznamenat. Odhodlání postav je velice reálné a pro mě dokonalé. Ano Hana je velice krásný a roztomilý seriál, který vás může překvapit jenom přáním Menmy (alespoň mě to překvapilo, čekala jsem něco jiného).

Hudba: Opening se jmenuje Aoi Shiori a nemalou chvíli jsem si na něj zvykala. Ten mužský hlas mi moc nesedl, ale po několikátém poslechnutí jsem si ho velmi oblíbila a nyní se k němu občas vrátím. Nazpívala ho skupina Galileo Galilei, což je pro mě velmi neobvyklé a neznámé jméno o kterém jsem už později neslyšela. Ending má název Secret Base - Kimi ga Kureta Mono a nazpívali ho seiyuu ženských postav. Tím pádem Ai Kayano, Haruka Tomatsu a Saori Hayami. Písnička je milá, ale také smutná. Co se OST týče, vybaví se mi jedině Last Train Home.
Grafika: Lehce odlišná v určitém rysu, který nedokážu popsat. Možná to způsobil vzhled Menmy, možná něco jiného. To pro mě bude zřejmě tajemství.Skip Beat!!- Ending 1,2

13. července 2012 v 17:50 | TheElid99
Sice první ending je v kvalitě pozadu, ten druhý to aspoň malinko vylepšuje... A proto Gomene!


Canaan (Recenze)

13. července 2012 v 9:16 | Suki-chan
Anglický název: Canaan
Rok vydání: 2009
Počet epizod: 13×24 min
Žánr: Animovaný, akční, mysteriózní

Před dvěma lety bylo město Shibuya zníčeno teroristy, kteří využili biologickou zbraň, virus Ua. Virus většinu lidí zabil a zbytek geneticky poupravil, tak aby získali "super" schopnosti. Maria Osawa byla tímto virusem také nakažena, ale její otec vyvinul protilátku, kterou jí naočkoval, nicméně zůstala v částečné amnézii. Nyní pracuje jako kameramanka, která má v Shangai udělat reportáž, která by jí měla změnit život. Jejím největším snem je projíždět světem a fotit krásy, které jí nabízí. Její plány se ale mění, když se setkává se svou kamarádkou Canaan, která je nepřítelem teroristické organizace Snake (Hadi). Canaan je nájemnou vražedkyní, která má schopnost synestezie (vidí pocity), které jí dává jiný pohled na svět kolem sebe a dost toho využívá…


Příběh vypadá slibně do chvíle, kdy se hlavní postavy začínají mít až moc rádi, a nechávají se naživu. Od atentátu velice dobré, alespoň pro mě. Bohužel konec se mi zdál zvláštní, spíše na pokračování. Canaan je lehké Shojo Ai, protože náznaky tam jsou, i když jen občas a velice málo.

Hudba: Abych řela pravdu, opening byl pro mě hotový zázrak. Jeho jméno je Mind as Judgment a je od vcelku populární Faylan, která udělala opening třeba k Seikon no Qwaser, nebo ending k Mirai Nikki. Ending je pomalého typu, který jsem ze začátku měla raději než opening, ale přešlo mě to. Jeho název je My heaven a je od zpěvačky Annabel, která též udělala ending k Sankarea! Celkově jsem s hudbou spokojená a doufám, že nebudu jediná.
Grafika: Grafika má dobré zpracování, vlastně je na stejné úrovni jako leckteré kvalitnější anime. Líbilo se mi zpracování postav.

♫ Love Like Woe! ~ Otani/Risa [HBD Shana!]

12. července 2012 v 14:07 | Suki-chan
Tohle video je tak roztomilý a sladký! *-*

Video - ZDE


[SmS] Shadow of your Heart

12. července 2012 v 12:58 | Suki-chan
Nevím proč, ale tyhle pohádky u mě navozují takovou příjemnou náladu, takový zajímavý pocit štěstí

Video - ZDE